Zespoły

Nieznaczna porażka Orlików

2018-04-14

W minioną sobotę w Skórzewie zawodnicy z rocznika 2007 rywalizowali z UKS Śrem. Od początku spotkania podopieczni trenera Dłużniewskiego przejęli inicjatywę, jednak nie utrzymali koncentracji do końca, bo nieznacznie ulegli gościom.

Konsekwencją dobrej gry była szybko strzelona bramka przez Packa. Po kilku minutach na 2:0 podwyższył Stefurak, popisując się atomowym strzałem z okolicy połowy boiska. Chwilę później, goście wykorzystali błąd bramkarza Canarinhos i zdobyli bramkę kontaktową. Obraz gry się nie zmienił, gracze Skórzewa w dalszym ciągu przeważali i stwarzali sobie groźne sytuację. W 18 minucie było już 3:1, a bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Kołodziej. Zawodnicy ze Śremu odpowiedzieli po ładnej akcji i do przerwy utrzymał się wynik 3:2.
    Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście ze Śremu, po kilku minutach doprowadzili do remisu wykorzystując błąd w wyprowadzeniu piłki zespołu gospodarzy. Przez dalszą część spotkania utrzymywał się wynik remisowy, choć oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najpierw w słupek trafił, najlepszy w szeregach gości Draszczyk, a chwilę później po pięknej dwójkowej akcji z Kołodziejem bramkę obił Pacek. Końcówka spotkania to prawdziwa huśtawka nastrojów. Na 2 minuty przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się, świetnie grający tego dnia Pacek. Piłka nie wpadła jednak do bramki gości, a chwilę później decydujący cios zadał Draszczyk, świetnie kończąc indywidualną akcję.
    Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak szczęście tego dnia było po stronie gości.

Dawid Dłużniewski & Angel

KS Canarinhos Skórzewo - UKS Śrem   3:4 (3:2)

Canarinhos wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Kowalewski, Stefurak, Stec, Kołodziej , Dymczyk, Jaroszewski, Pacek, Malchrowicz, Matłoka.

Zwycięstwo w Swarzędzu po niezłej grze

2018-04-06

W 2 kolejce rundy wiosennej zawodnicy z rocznika 2007 wybrali się do Swarzędza na spotkanie z tamtejsza Unią, po niezłym spotkaniu pokonali gospodarzy i mogli dopisać trzy punkty do ligowej tabeli.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, oba zespoły stwarzały sporo sytuacji podbramkowych. Wynik spotkania ładnym strzałem z powietrza otworzył Pacek. Po kilku minutach rezultat podwyższył Jaroszewski. Po bramce na 2:0 zawodnicy trenera Dłużniewskiego oddali inicjatywę gospodarzą, czego konsekwencją była bramka kontaktowa. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1 dla Canarinhos, duża w tym zasługa Lechniaka, który kilkukrotnie świetnie interweniował w bramce, ratując zespół przed utratą gola.
   Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, doprowadzając do remisu po dobrze wykonanym rzucie różnym. Na odpowiedź zawodników Skórzewa nie trzeba było długo czekać. W ciągu 10 minut przechylili losy spotkania na swoją korzyść. Strzelanie rozpoczął Matłoka, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym. Na 4:2 bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył Jaroszewski, a chwilę później swoje drugie trafienie w tym meczu dołożył Pacek. Po bramce na 5:2 podopieczni trenera Dłużniewskiego skupili się na obronie korzystnego wyniku i mimo kilku sytuacji gospodarzy, wynik nie uległ już zmianie.
   Cieszy fakt, że chłopcy mimo nie najlepszego dnia pokazali charakter i wywalczyli zwycięstwo na ciężkim terenie. Na wyróżnienie zasługują Pacek i Jaroszewski, którzy na początku rundy imponują formą.
   Podziękowania dla rodziców za wsparcie i doping w trakcie całego spotkania.

Unia Swarzędz - KS Canarinhos Skórzewo   2:5 (1:2)

Caarinhos wystąpił w składzie:
Lechniak, Olendrowicz, Stefurak, Pohl, Kowalewski, Juszczuk, Malchrowicz, Dymczyk, Jaroszewski, Pacek, Gołębiowski, Matłoka

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pacek[2], Jaroszewski[2], Matłoka

Wysokie zwycięstwo w I kolejce

2018-03-29

W Wielki Czwartek zawodnicy rocznika 2007 rozegrali pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej. Do Skórzewa przyjechał zespół Warty Międzychód, który w pierwszym starciu obu zespołów okazał się lepszy, wygrywając na swoim boisku 6:2.

Zawodnicy Canarinhos przystąpili do tego spotkania skoncentrowani i pewni swoich umiejętności. Od początku spotkania przejęli inicjatywę, stwarzając sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych. Goście nie radzili sobie z wysokim pressingiem i agresywną grą zawodników KS-u, notowali sporo strat i zupełnie oddali pole gospodarzom. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, ale kibice, którzy tego dnia pojawili się na boisku nie mają na co narzekać. Nie brakowało składnych akcji i pięknych bramek. W ofensywie szaleli Pacek i Jaroszewski, którzy łącznie strzelili 7 bramek. W obronie natomiast prawdziwy mur nie przejścia stanowił Stefurak. Wyróżnić należy jednak cały zespół, który tego dnia zagrał koncertowo, zwyciężając ostatecznie 12:0.

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Międzychód   12:0 (5:0)

Lechniak, Olendrowicz, Pohl , Stefurak, Kowalewski, Juszczuk, Malchrowicz , Kołodziej, Jaroszewski, Pacek, Matłoka, Gołębiowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pacek[4], Jaroszewski[3], Gołębiowski[2], Matłoka, Pohl, Kołodziej

Pracowity weekend rocznika 2007

2018-03-18

Mimo kiepskiej pogody zawodnikom trenera Dłużniewskiego i trenerki Nawrockiej udało się rozegrać 3 spotkania sparingowe. W sobotę w Skórzewie odbył się mecz z Poznańską 13. Spotkanie trwało 4x20 minut, mimo silnego wiatru, zawody stały na wysokim poziomie.

Po dobrej grze obu zespołów ostatecznie Canarinhos wygrało 10:6.

W niedzielę do Skórzewa przyjechała Warta Poznań. Trenerzy podzielili zespoły na dwa składy i rozegrali dwie gry kontrolne. W pierwszym z nich rywalizowały grupy zaawansowane, spotkanie od początku do końca stało na wysokim poziomie. Po bardzo zaciętej walce tego dnia, minimalnie lepsi okazali się zawodnicy ze Skórzewa wygrywając 4:3. Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pacek[2], Jaroszewski i Kołodziej.

Drugie spotkanie tego dnia zakończyło się remisem 4:4. Zawodnicy KS-u rozpoczęli dość ospale, bo już po 5 minutach przegrywali 0:2 jednak z każdą upływającą minuta spisywali się coraz lepiej. Przez większość spotkania kontrolowali poczynania na boisku, stwarzając sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia gola. Niestety w wielu przypadkach brakowało chłodnej głowy. Niemniej jednak można być zadowolonym po dzisiejszym występie całego zespołu. Bramki strzelili: Gołębiowski[2], Stec i  Dymczyk.

W niedzielnych meczach okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymało 3 podopiecznych trenera Mariusza Matouszka z rocznika 2008: Falkiewicz, Jakubczak i Bijaczewski. Duże brawa dla całej trójki za rywalizację na równym poziomie ze starszymi rywalami.

Weronika Nawrocka & Angel

Dobra forma rocznika 2007 przed wiosną!

2018-03-15

Po powrocie z obozu zawodnicy trenera Dłużniewskiego i trenerki Nawrockiej rozegrali już 4 mecze kontrolne. W pierwszym z nich, 3 marca w Skórzewie po dobrej grze pokonali pierwszoligowy zespół Koziołka Poznań 11:0.

Kolejne sparingi odbyły się już trzy dni później. Chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy i rozegrali tego dnia dwa spotkania. W pierwszym z nich po bardzo wyrównanym spotkaniu młodzi piłkarze Canarinhos pokonali AKF Poznań 7:5. Emocje jeszcze nie opadły, a w Wysogotowie rozpoczął się drugi sparing tego dnia. Rywalem graczy Skórzewa był zespół z Komornik, złożony z zawodników z roczników 2006/2007. Po świetnym spotkaniu zawodników KS-u ostatecznie pokonali rywala w stosunku 7:1. Warto zaznaczyć, że tego dnia w dwóch meczach sparingowych wystąpiło również 4 zawodników z rocznika 2008.
   Ostatni mecz kontrolny to wyjazdowe spotkanie z sąsiadem w ligowej tabeli Unią Swarzędz. Kolejny solidny występ zespołu trenera Dłużniewskiego i zwycięstwo 7:4, pozwalają z optymizmem czekać na zbliżające się rozgrywki.

Rocznik 2007 zwycięża na obozie!

2018-02-21

W miniony wtorek podopieczni trenera Dłużniewskiego rozegrali pierwszy sparing podczas obozu zimowego w Niechorzu. Po bardzo dobrej grze pokonali AP Reissa.

W miniony wtorek podopieczni trenera Dłużniewskiego rozegrali pierwszy sparing podczas obozu zimowego w Niechorzu. Po bardzo dobrej grze pokonali AP Reissa. Bramki zdobyli: Gołębiowski, Falkiewicz, Pacek oraz Jaroszewski, rywale strzelili 3 gole, więc ostateczni to Canarinhos wygrali 4:3.
   Młodych piłkarzy Skórzewa czeka jeszcze spora dawka piłkarskich emocji. Już w środę kolejny sparing, a rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska.
   Humoru, zdrowia i sporej dawki ruchy nie brakuje! Ze sportowym pozdrowieniem zawodnicy oraz trenerzy rocznika 2007!

Charytatywny turniej zakończony wielkim sukcesem!!

2018-01-21

W niedzielę 21 stycznia w Dopiewie odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej organizowany przez rodziców i trenerów rocznika 2007. Głównym celem turnieju była zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu i powrocie do zdrowia ciężko chorego zawodnika rocznika 2006 - Adama Grządzielewskiego. Turniej pod hasłem "Gramy razem dla Adama" zakończył się wielkim sukcesem!

W trakcie turnieju prowadzona była loteria, na której każdy los wygrywał. Losy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i bez problemu udało się sprzedać całą pulę przygotowaną przez rodziców. W przerwie między meczami, prowadzona była licytacja najrozmaitszych rzeczy. Do wylicytowania były między innymi koszulka reprezentacji z autografami zawodników, koszulka Borussi Dortmund z podpisem Łukasza Piszczka, koszulka Krzysztofa Kotorowskiego, lot w symulatorze samolotu, lot paralotnią, piłka z autografami legendarnych zawodników Lecha.
   Do turnieju przystąpiło 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Dwa pierwsze zespoły z każdej z nich awansowały do półfinałów, kolejne zespoły z miejsc 3-5 rywalizowały o miejsca 5-10.
Grupa A: KS Canarinhos Skórzewo I, Czarni Czarne II, Warta Poznań, Korona Zakrzewo, SF Luboń.
Grupa B: KS Canarinhos Skórzewo II, Czarni Czarne I, UKS Śrem, Lech Poznań FA, UKS Śrem.
   Do półfinałów awansowały Warta Poznań i KS Canarinhos Skórzewo I z grupy A oraz UKS Śrem i Czarni Czarne I z grupy B.
    Po fazie grupowej rozegrano pokazowy mecz pomiędzy rodzicami zawodników występujących w turnieju. Naprzeciw siebie stanął zespół rodziców z grupy A i grupy B. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 5:5 :-)
    Po emocjonujących półfinałach przepustkę do finału uzyskały Warta Poznań po zwycięstwie 3:0 z Czarni Czarne I i UKS Śrem po pokonaniu Canarinhos I 1:0.
W meczu o 3 miejsce Canarinhos pokonało zespół z Czarnego 5:0, natomiast w finale UKS Śrem nie dał najmniejszych szans Warcie wygrywając 6:0.
   Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Ochowiak (UKS Śrem), najlepszym strzelcem Marcin Majsner (UKS Śrem), a najlepszym bramkarzem Milan Bednarski (Czarni Czarne I).
    Po meczu finałowym organizatorzy wybrali najlepszą 6 turnieju która rozegrała pokazowy mecz z zespołem Canarinhos Skórzewo 2006. Spotkanie stało na wysokim poziomie, ostatecznie nieznacznie lepsi okazali się starsi koledzy wygrywając 2:1. Warto wspomnieć, że do zespołu gwiazd wybrany został zawodnik Canarinhos Skórzewo I - Szymon Kołodziej.
   Turniej zakończył się ogromnym sukcesem. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 11,5 tysiąca złotych.

Trener Dawid, rocznika 2007: Jako trener rocznika 2007 chciałbym podziękować w pierwszej kolejności wszystkim zaangażowanym rodzicom naszego zespołu w organizacje tego wydarzenia. Rodzicom rocznika 2006, za przekazane gadżety i upieczone ciasta. Trenerowi Michałowi za wzorowe prowadzenie imprezy, Magdzie Mączyńskiej za opiekę medyczną podczas turnieju. Adamowi Baranowskiemu i Adrianowi Bednarskiemu za pomoc techniczną i Prezesowi Klubu za poświęcony czas i czynny udział w turnieju. Dziękujemy również firmie Futbolsport za ufundowanie pucharów i statuetek oraz wsparcie finansowe, a także firmie Fajna Fabryka za przekazanie pięknych drewnianych medali oraz statuetek. A także Gminie Dopiewo za udostępnienie hali. Podziękowania należą się również wszystkim zawodnikom i rodzicom przybyłym na turniej, dziękujemy!