Zespoły

Długo wyczekiwane zwycięstwo

2017-10-14

Gracze Skórzewa z rocznika 2006A w minioną sobotę odnieśli pierwsze, długo wyczekiwane zwycięstwo w tym sezonie. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonali gości z Grodziska Wielkopolskiego.

Od pierwszej do ostatniej minuty podopieczni trenera Anioły dominowali na placu gry. Mieli przewagę w posiadaniu piłki i w końcu ta przewaga przełożyła się na zdobycze bramkowe. Pierwsze dwa gole zdobył Zmysłowski B., na 3:0 podwyższył Ćwiertniak, który dobił strzał Strzyżewskiego. Jeszcze przed przerwą swoje trafienia zaliczyli Strzyżewski, który pokonał bramkarzy przyjezdnych strzałem w samo okienko bramki, a wynik pierwszej odsłony ustalił Kosiński strzałem z lewej nogi.
   Po zmianie stron kolejną bramkę zdobył Ćwiertniak, ponownie zachowując czujność w polu karnym, ale tym razem dobił strzał Zmysłowskiego B. W 44min goście zdobyli honorową bramkę, która była konsekwencją braku koncentracji i złe ustawienia przy rzucie rożnym dla gospodarzy, czego konsekwencją był rzut rożny dla gości i strata bramki przez Canarinhos. Jednak kilka minut później wprowadzony na boisko Frankiewicz podwyższył na 7:1, po świetnym podaniu od Polańczyka. Na 6 minut prze końce, meczu Zmysłowski J., nie chciał być gorszy od brata i silnie uderzył z połowy boiska, bramkarz gości popełnił błąd i piłka wpadła do siatki. W ostatniej minucie spotkania, wynik ustalił Frankiewicz, który wykorzystał ponownie podanie od Polańczyka i indywidualnie zakończył akcję bramką.
   Zwycięstwo Canarinhos na pewno poprawiło nastroje w szeregach Skórzewa, choć trzeba zaznaczyć, że było one konsekwencją bardzo dobrze wykonanej pracy na treningach przez młodych piłkarzy Skórzewa. W kolejnych meczach graczom KS-u będzie grać się lepiej, jednak, aby gromadzić kolejne punkty, muszą być skoncentrowani i dawać z siebie 110%.
   Podziękowania dla rodziców, którzy bez względu na wyniki zawsze są obecni i wspierają swoje dzieci!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Dyskobolia Grodzisk Wlkp.   9:1 (5:0)

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Kolasa, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Frankiewicz, Strzyżewski(C), Adamowicz, Drobnik, Zmysłowski, B., Augustyniak, Starzyk, Kosiński, Ćwiertniak

Bramki dla KS-u zdobyli: Zmysłowski B.[2] (11', 12'), Ćwiertniak[2] (17', 39'), Strzyżewski(25'), Kosiński(30'), Frankiewicz[2] (48', 60'), Zmysłowski J.(54')

Kolejna porażka

2017-10-07

Kolejnej porażki doznali podopieczni trenera Anioły. Tym razem w meczu wyjazdowym nie zdołali nawiązać równorzędnej walki z AKF-em Poznań. Mimo, że pierwsza odsłona była niezła, to po zmianie stron gospodarze osiągnęli przewagę.

W pierwszej części gra była w miarę wyrównana, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy w 12min objęli prowadzenie. Chwilę później mogło być 1:1, ale Drobnik trafił w poprzeczkę. Do przerwy więcej goli nie padło i trzeba było czekać na kolejne bramki na drugą odsłonę.
   Po zmianie stron AKF szybko strzelił dwie bramki, co troszkę podcięło skrzydła gościom. Gracze Skórzewa nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z rywalami, którzy grali szybko, zdecydowanie, a przede wszystkim z większym zaangażowaniem. Gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się porażką Canarinhos 0:5.

Angel

AKF Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   5:0 (1:0)

Szymański, Adamowicz, Augustyniak, Błochowiak, Bogdan, Ćwiertniak, Derda, Drobnik, Frankiewicz, Konecki(C), Polańczyk, Skowroński, Zmysłowski B.

Przegrana z Lechem

2017-09-30

Młodziki Skórzewa niestety niezbyt udanie rozpoczęły rundę jesienną. Po remisie w pierwszym spotkaniu, tym razem przyszła już 4 porażka, której w minioną sobotę doznali gracze Canarinhos w potyczce z Lechem Poznań.

Podopieczni trenera Anioły mecz z Kolejorzem zaczęli całkiem dobrze, czego udokumentowaniem był gol strzelony w 6 minucie przez Drobnika, po dobrej akcji Ćwiertniaka. Niestety w 12min rywale wyrównali. Niepotrzebny faul przed polem karnym i rywale wykorzystali rzut wolny, warto dodać, że strzał w samo okienko bramki, a do tego, piłka odbiła się jeszcze od słupka. Na domiar złego, 2 minuty później, drugi faul i kolejny rzut wolny sprzed pola karnego, wykorzystany prze Lecha. Pod koniec pierwszej części gospodarze spotkanie przeprowadzili szybką akcję i podwyższyli wynik na 3:1. Szkoda, bo w pierwszej odsłonie gra Canarinhos była poprawna, choć nie potrafili sobie stworzyć dogodnych okazji do zmniejszenia strat.
   Po zmianie stron Lech szybko strzelił na 4:1, wykorzystując niefrasobliwość w defensywie Canarinhos. Chwilę później dobra akcja Skórzewa i bramka strzelona przez Strzyżewskiego dała nadzieje. Młodzi piłkarze KS-u walczyli, ale nie byli w stanie przeciwstawić się tego dnia dobrze dysponowanym rywalom, którzy byli szybsi, bardziej zwinni i mocniej zdeterminowani. Pod koniec spotkania gospodarze trafili raz jeszcze i mecz zakończył się porażką Skórzewa 2:5.
   Kolejna porażka podopiecznych trenera Anioły pokazała, że bez ambitnej walki, szybkich akcji i zaangażowania na 110% nie da się wygrać z drużyną, która prezentuje podobny poziom. Na boisku decydują detale, które tego dnia były na korzyść Lecha. W każdym z ostatnich spotkań, które przegrywali zawodnicy Canarinhos, nie byli oni zespołem dużo słabszym, jednak to rywale zawsze byli bardziej zdeterminowani i w kluczowych momentach zachowywali się lepiej. Młodzi gracze Skórzewa ciężko pracują na treningach, więc trzymajmy kciuki, aby w kolejnych meczach pokazali ich prawdziwe umiejętności.

Angel

Lech Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   5:2 (3:1)

Kolasa, Konecki, Polańczyk, Ćwiertniak, Strzyżewski(C), Bogdan, Adamowicz, Frankiewicz, Błochowiak, Augustyniak, Drobnik, Zmysłowski J.

Bramki dla KS-u zdobyli: Drobnik(6'), Strzyżewski(30')

Trzecia porażka z rzędu

2017-09-23

Zawodnicy z rocznika 2006A ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem na własnym boisku, mimo, że prowadzili, ulegli gościom ze Środy Wielkopolskiej.

Gospodarze spotkanie z Polonią zaczęli całkiem dobrze, bo mieli optyczną przewagę, a w 6 minucie Strzyżewski strzałem zza pola karnego dał prowadzenie gospodarzom. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, choć gracze Canarinhos mogli podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. W 18min rywale doprowadzili do wyrównania, a kilka minuta później objęli prowadzenie po kontrataku i złym ustawieniu w defensywie Canarinhos.
   Po zmianie stron losy spotkania były sprawą otwartą. Swoje okazje mieli zarówno podopieczni trenera Anioły, jak i goście ze Środy Wlkp. Niestety w 34min po złym wyprowadzeniu piłki przez zawodników Skórzewa, goście strzelili na 3:1. Kolejny fragment spotkania to przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy, z której jednak niewiele wynikało i kilka groźnych kontrataków gości. Gole już nie padły, mimo, że każda drużyna stworzyła sobie ku temu okazje.
   Trzecia porażka z rzędu na pewno jest bolesna, ale nie pozostaje młodym piłkarzom Skórzewa nic innego, jak ciężko pracować na treningach, być pozytywnie nastawionym i w następnym spotkaniu zagrać na swoim najlepszym poziomie i zainkasować komplet punktów.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Polonia Środa Wlkp.   1:3 (1:2)

Szymański, Konecki, Polańczyk, Drobnik, Frankiewicz, Ćwiertniak, Strzyżewski(C), Bogdan, Zmysłowski B., Skowroński, Zmysłowski J., Adamowicz

Bramkę dla KS-u zdobył: Strzyżewski[6']

Bolesna porażka młodzików

2017-09-09

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie na własnym boisku i niestety nie można powiedzieć, że był to udany występ. Gracze Canarinhos zagrali słabe spotkanie, brakowało skuteczności pod bramką rywala i wysoko przegrali.

Początek spotkania nie wskazywał, że będzie to tak jednostronny pojedynek. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego był wyrównany, gospodarze mogli prowadzić, ale Zmysłowski B., nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarze gości. W 15min po błędach w defensywie gracze Canarinhos na własne życzenie stracili gola. Kilku minut później prosta strata w środku pola, brak zdecydowanie we własnym polu karnym i było już 0:2. Jeszcze przed przerwą gracze KS-u mogli wyrównać, bo ostatnie 10 minut pierwszej połowy była najlepsze w ich wykonaniu w całym spotkaniu, ale skuteczność była fatalna, a do tego świetnie bronił bramkarz z Lubonia.
   Po zmianie stron to młodzi piłkarze Skórzewa mieli odrabiać straty, jednak stało się inaczej. Już w 1min drugiej odsłony goście podwyższyli na 3:0. W 37min rywale prowadzili już 4:0 i ciężko było graczom Canarinhos podnieść się po takich ciosach. W drugiej połowie brakowało składnych akcji, gra się zaostrzyła i nic nie wskazywało, aby gospodarze mieli odrobić straty. Gwóźdź do trumny wbił zawodnik z Lubonia w 57min, kiedy to ustalił wynik meczu na 5:0 dl SF Luboń.
   Słabo zaprezentowali się podopieczni trenera Anioły w pierwszym meczu na własnym boisku. Zawiodła skuteczność, która jeśli byłaby lepsza, być może mecz ułożyłby się zupełnie inaczej. Optymizmem napawa tylko ostatnie 10 minut pierwszej części, w której młodzi zawodnicy KS-u przyspieszyli grę i grali naprawdę dobrze, ale tego dnia bramkarz rywali był nie do pokonania.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - SF Luboń   0:5 (0:2)

Kolasa, Drobnik, Polańczyk, Strzyżewski(C), Frankiewicz, Ćwiertniak, Zmysłowski B., Adamowicz, Augustyniak, Bogdan, Błochowiak, Konecki

Inauguracja młodzików na remis

2017-09-02

Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej i tym samym pierwsze oficjalne na większym boisku oraz w większej liczbie zawodników. W inauguracyjnym spotkaniu rywalem była drużyna trenera koordynatora WZPN-u Marcina Drajera.

Początek spotkania to przewaga gospodarzy z Poznania, a gracze Canarinhos nie potrafili wyprowadzić skutecznie piłki na połowę przeciwnika. Jednak z minuty na minutę gra Skórzewa była lepsza. W 9min zespół M.Drajera strzelił na 1:0, po nie najlepszym wyprowadzeniu piłki od bramki. Jednak odpowiedzieć była bardzo szybka. Świetna akcja całego zespołu, dośrodkowanie z prawej strony Frankiewicz na głowę Zmysłowskiego B. i było 1:1. Koniec drugiej części należał do podopiecznych trenera Anioły, ale bramki przed przerwą już nie padły.
   Po zmianie stron mecz był podobnie jak w pierwszej odsłonie, bardzo wyrównany. Obydwa zespoły miały swoje okazje do zmiany wyniku, ale bardzo dobrze bronili bramkarze obydwu zespołów. Kibice goli już nie zobaczyli i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.
   Pierwszy mecz ligowy w lidze młodzików był niezły w wykonaniu młodych piłkarzy KS-u, choć oczywiście wiele rzeczy jest do poprawy. Świetne spotkanie rozegrał Drobnik, który był ostoją defensywy oraz Kolasa, który między słupkami był pewnym punktem drużyny i wiele razy ratował kolegów od utraty gola.