Zespoły

Przeciętne zakończenie turniejów halowych

2018-02-03

W minioną sobotę zawodnicy Skórzewa z rocznika 2006A rozegrali ostatni halowy turniej tej zimy. Halowe zmagania zakończyli w Luboniu, gdzie niestety zaprezentowali się bardzo przeciętnie.

   W minioną sobotę zawodnicy Skórzewa z rocznika 2006A rozegrali ostatni halowy turniej tej zimy. Halowe zmagania zakończyli w Luboniu, gdzie niestety zaprezentowali się bardzo przeciętnie.
   W turnieju wystąpił 12 zespołów, Canarinhos ponownie byli jednym z faworytów do zwycięstwa, jednak fatalna skuteczność, słabsza dyspozycja niektórych zawodników oraz brak odpowiedniego zaangażowania przez cały turniej, nie pozwoliła osiągnąć korzystnego rezultatu.

KS Canarinhos Skórzewo - Concord Murowana Goślina   1:1
   Pierwszy mecz w turnieju graczy Canarinhos. Przez całe spotkanie zdecydowanie przeważali nad rywalem, stworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia goli, jednak ostatecznie strzelili tylko jedną bramkę.

KS Canarinhos Skórzewo - SF Luboń   2:5
   Zawodnicy Skórzewa prowadzili 1:0, później rywale odrabiali straty i mimo, że mecz był w miarę wyrównany to gracze z Lubonia zdecydowanie wygrali. Było to spowodowane prostymi błędami w szeregach Canarinhos i brak agresywności w niektórych fragmentach meczu.

KS Canarinhos Skórzewo - Las Puszczykowo   5:0
   Ostatnie grupowe spotkanie podopieczni trenera Anioły spokojnie wygrali, ale trzeba przyznać, że rywale nie postawili wysoko poprzeczki. Łupem strzeleckim podzielili się Zmysłowski B.[3], Nowaczyk oraz Drobnik.

   Tym samym łodzi piłkarze Canarinhos z II miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału, w którym przyszło im zmierzyć się z Arkonią Szczecin.

ćwierćfinał
KS Canarinhos Skórzewo - Arkonia Szczecin   1:1 k. 2:3
   Spotkanie początkowo toczyło się pod dyktando KS-u, choć rywale ze Szczecina prezentowali się solidnie. Niestety, w tym spotkaniu kontuzji doznał golkiper Canarinhos, który musiał udać się do szpitala i w bramce stanął Zmysłowski. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a zwycięzców musiały wyłonić rzuty karne. W nich lepiej strzelali gracze Arkonii, którzy awansowali do półfinału.

mecz o miejsca 5-6
KS Canarinhos Skórzewo - Tarnovia Tarnowo Podgórne   1:2
   W meczu o dalsze miejsca brakowało odpowiedniego zaangażowanie w szeregach Canarinhos, którzy byli troszkę przybici po porażce w ćwierćfinale. W bramce ponownie wystąpił Zmysłowski, a honorową bramkę zdobył Nowaczyk.

Ostatecznie gracze Skórzewa zajęli lokatę 7-8, która na pewno ich nie zadowoliła, gdyż mają dużo większe ambicję. Plusem tego turnieju było to, że niektórzy zawodnicy grali na pozycjach, na których mniej występują, więc na pewno zaowocuje to w przyszłości. Kilka dobrych akcji i bardzo dobra postawa Polańczyka w tym turnieju, natomiast fatalna skuteczność, brak agresywności i zaangażowania całego zespołu, spowodowało, że ostatecznie turnieju młodzi piłkarze KS-u zakończyli na niższej pozycji.
   Brawo dla Mateusza Kolasy, który ze złamaną ręką wrócił na turniej i otrzymał nagrodę dla największego twardziela turnieju - brawo!
Teraz graczy z rocznika 2006A czeka ciężka praca na treningach, wyciągnięcie wniosków ze zdobytego doświadczenia w halowych turniejach, które na pewno zaprocentuje w meczach ligowych.
   Dziękujemy rodzicom za obecność i wsparcie!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Polańczyk, Adamowicz, Drobnik, Błochowiak, Szymański, Zmysłowski B., Nowaczyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Polańczyk, Zmysłowski B.[5], Nowaczyk[2], Drobnik

Fantastyczna postawa zawodników rocznika 2006A!

2018-01-28

Podopieczni trenera Anioły w minioną niedzielę rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Środzie Wielkopolskiej. Mimo, że ostatecznie zajęli 3 miejsce, wykazali się znakomitą postawą fair play, w meczu decydującym o losach turnieju. Gracze Canarinhos pokazali, że zwycięstwo jest ważne, ale najważniejsza jest rywalizacja w duchu fair play, brawo!

   Podopieczni trenera Anioły w minioną niedzielę rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Środzie Wielkopolskiej. Mimo, że ostatecznie zajęli 3 miejsce, wykazali się znakomitą postawą fair play, w meczu decydującym o losach turnieju. Gracze Canarinhos pokazali, że zwycięstwo jest ważne, ale najważniejsza jest rywalizacja w duchu fair play, brawo!
   Do niedzielnej rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, a grano systemem każdy z każdym. W turnieju zagrali: zwycięzcy finału wojewódzkiego o Puchar Prezesa PZPN - Kania Gostyń, zespół, który we wspomnianym finale zajął II miejsce w Wielkopolsce - Oranje Sport Konin, Dwójka Gubin oraz silne drużyny z I ligi - SF M.Drajera, Polonia Środa Wlkp., Canarinhos Skórzewo, a także UKS Śrem.

KS Canarinhos Skórzewo - Polonia Środa Wlkp. I   0:0
   Pierwszy zawodnicy Canarinhos grali z gospodarzami turnieju. Mieli zdecydowaną przewagę, mnóstwo sytuacji bramkowych, ale albo świetnie bronił bramkarz gospodarzy, który ostatecznie został uznany najlepszy na tym turnieju, lub strzały były niecelne.

KS Canarinhos Skórzewo - Polonia Środa Wlkp. II   0:3
   Niezłe spotkanie w wykonaniu Skórzewa, lecz ponownie problem był ze skutecznością, choć kilka dogodnych okazji w tym spotkaniu było. Rywale długo prowadzili 1:0, a w końcówce dobili podopiecznych trenera Anioły.

KS Canarinhos Skórzewo - Kania Gostyń   1:0
   Po niezbyt udanym początku, w końcu młodzi piłkarze KS-u zdobyli gola. Byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrali, a bramkę zdobył Polańczyk.

KS Canarinhos Skórzewo - Oranje Sport Konin   1:0
   Ponownie skromne zwycięstwo graczy Canarinhos, choć nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie zasłużone. Pewna gra w obronie i zdecydowane ataki były mocną bronią Skórzewa.

KS Canarinhos Skórzewo - UKS Śrem   2:1
   Rywale już w pierwszej akcji meczu dość niespodziewanie objęli prowadzenie. Nie załamało to jednak zawodników KS-u, którzy grali z wielkim zaangażowaniem i strzelili dwa gole, a autorami obydwu był świetnie dysponowany tego dnia Polańczyk.

KS Canarinhos Skórzewo - SF Marcina Drajera   3:0
   Chyba najlepsze spotkanie tego dnia w wykonaniu zawodników Canarinhos. Rywale nie istnieli, a gracze Skórzewa grali swobodnie i strzelali kolejne bramki. Tym razem golami podzielili się Strzyżewski, Starzyk oraz Lipski.

KS Canarinhos Skórzewo - Dwójka Gubin   1:2
   Ostatnie spotkanie turnieju, które miało zdecydować, który zespół zwycięży w turnieju, kandydatów było dwóch - Skórzewo i Gubin. Canarinhos musieli wygrać, a Dwójce wystarczał remis. Rywale nie mieli zawodnika na zmianę, a już na początku meczu jeden z graczy Gubina zszedł z boiska z powodu problemów zdrowotnych. Młodzi piłkarze Skórzewa mogli oczywiście grać z przewagą jednego zawodnika, jednak wspólnie, jednogłośnie zdecydowali, że z drużyny Canarinhos też zejdzie jeden zawodnik i będą grać w równowadze liczebnej. Fantastyczna postawa fair play, która na pewno jest godna do naśladowania!
   W samym spotkaniu podopieczni trenera Anioły prowadzili 1:0 za sprawą gola Polańczyka, później rywale doprowadzili do remisu. Ostatecznie grano już w pełnych składach, bo zawodnik z Gubina wrócił na boisko. Remis nic nie dawał zawodnikom Skórzewa, więc starali się atakować, ale rywale bardzo dobrze się bronili, a w ostatniej akcji meczu wyprowadzili kontratak i wygrali 2:1.

Tym samym zawodnicy Canarinhos zajęli 3 lokatę w turnieju, zwyciężyła Dwójka Gubin, a na drugim miejscu uplasowali się gospodarze. Wszyscy zawodnicy, którzy tego dnia wystąpili w szeregach Canarinhos zasługują na wielkie brawa! W każdym meczu grali z pełnym zaangażowanie, nie bali się podejmować pojedynków 1x1, a do tego grali zespołowo. Bardzo udany występ młodych piłkarzy KS-u. Ponadto postawa fair play jaką wykazali się w ostatnim meczu turnieju zasługuje na docenienie, bo pokazała, że nie zawsze zwycięstwo jest najważniejsze i była świetną lekcją dla wszystkich obecnych na turnieju.
   Podziękowania dla rodziców za obecność i wsparcie, na pewno mogą być dumni z postawy swoich synów!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Strzyżewski, Starzyk, Lipski, Polańczyk, Adamowicz

Bramki dla KS-u zdobyli: Polańczyk [5], Strzyżewski, Starzyk, Lipski

Młodziki tuż za podium

2018-01-27

Kolejny turniej rozegrali młodzi piłkarze z rocznika 2006A. W minioną sobotę rywalizowali w Poznaniu, gdzie zawody rozpoczęli bardzo dobrze, jednak ostatecznie znaleźli się tuż za podium.

   Kolejny turniej rozegrali młodzi piłkarze z rocznika 2006A. W minioną sobotę rywalizowali w Poznaniu, gdzie zawody rozpoczęli bardzo dobrze, jednak ostatecznie znaleźli się tuż za podium.
   Na turniej trener Anioła zabrał tylko 7 zawodników, w tym jednego gracza z drużyny 2007, a jednego z zespołu 2006B.

KS Canarinhos Skórzewo - Warta Poznań   1:0
   Pierwsze spotkanie gracze Skórzewa rozegrali bardzo dobre, bo już w 1min objęli prowadzenie. Augustyniak przejął piłkę, zagrał do Zmysłowskiego, który zapewnił kolegom wygraną.

KS Canarinhos Skórzewo - UKS Lusowo   3:2
   Drugie spotkanie w grupie zawodnicy Canarinhos spokojnie wygrali. Prowadzili 1:0, po składnej akcji zespołu i golu Zmysłowskiego. Później prosty błąd i rywale strzelili na 1:1. Jednak w ciągu 1 minuty Stankiewicz strzelił 2 gole i kontaktowa bramka w ostatniej minucie spotkanie już niczego nie zmieniła.

KS Canarinhos Skórzewo - Poznaniak Poznań II   0:1
   Ostatnie grupowe spotkanie podopieczni trenera Anioły przegrali, jednak zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Mogli strzelił kilka goli, bo aż 3 krotnie trafili w słupek! Ponadto młodzi piłkarze KS-u przez 2 minuty grali w osłabieniu i między słupkami stanął Zmysłowski, jednak w tym okresie nie stracili gola. Bramkę rywale strzelili w ostatniej akcji meczu.

   Tym samym zawodnicy Canarinhos awansowali do półfinału z drugiego miejsca w grupie, a z pierwszego awansowała Warta, która pokonała Poznaniaka 2:0.

Półfinał
KS Canarinhos Skórzewo - Poznaniak Poznań I   0:3
   Rywale obnażyli słabe punkty drużyny Skórzewa i zdecydowanie wygrali. Choć Canarinhos już w pierwszej minucie mogli prowadzić, ale Zmysłowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał rady pokonać golkipera rywali.

Mecz o 3 m-ce
KS Canarinhos Skórzewo - Błękitni Owińska   1:2
   Ostatni mecz młodych graczy KS-u był niezły, chociaż spotkanie zaczęli fatalnie. Kolejna świetna okazja do prowadzenia zmarnowana, a rywale szybko odpowiedzieli dwoma trafienia. Przy stratach bramek zabrakło agresji i zaangażowanie ze strony wszystkich zawodników. Na trzy minuty przed końcem spotkania Skowroński świetnie uderzył z rzutu wolnego i była szansa, choćby na remis. Jednak, jeśli nie strzela się w dogodnych sytuacjach, nie można wygrać.

   Turniej w Poznaniu był okazją do pokazania się zawodników z rocznika 2007, zagrał Jaroszewski, a z 2006B zagrał Stankiewicz. Na pewno nie odstawali oni na tle innych zawodników, choć występ w innym zespole na pewno troszkę ich stresował, jednak występ obydwu zawodników trzeba zaliczyć na plus. Pozostali zawodnicy przeplatali dobre zagrania ze słabymi, czasami brakowało u niektórych zaangażowania w grę, czego konsekwencją były straty niektórych bramek, oraz szwankowała przede wszystkich skuteczność. Wielki plus za zaangażowanie w meczu grupowym z Poznaniakiem, w którym grając w osłabieniu nie stracili bramki, a do tego stworzyli sobie dobrą okazję do jej zdobycia. Dobre zawody rozegrał Skowroński, który wystąpił na nowej pozycji, jednak spisał się na niej bez zarzutu.
   Podziękowanie dla rodziców za obecność i wsparcie!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Skowroński, Augustyniak, Błochowiak, Jaroszewski, Zmysłowski B., Stankiewicz

Bramki dla KS-u zdobyli: Zmysłowski B.[2], Stankiewicz[2], Skowroński

Udany turniej rocznika 2006A

2018-01-20

W minioną sobotę gracze Canarinhos z rocznika 2006A wybrali się na turniej do miejscowości Krzywiń, gdzie halowy turniej organizowała Warta Śrem. Organizacja była na bardzo dobrym poziomie, a występ zawodników Skórzewa należy zaliczyć do udanych, bo młodzi piłkarze KS-u zostali najlepszą drużyną turnieju, wygrywając wszystkie spotkania!

   W minioną sobotę gracze Canarinhos z rocznika 2006A wybrali się na turniej do miejscowości Krzywiń, gdzie halowy turniej organizowała Warta Śrem. Organizacja była na bardzo dobrym poziomie, a występ zawodników Skórzewa należy zaliczyć do udanych, bo młodzi piłkarze KS-u zostali najlepszą drużyną turnieju, wygrywając wszystkie spotkania!

KS Canarinhos Skórzewo - WAP Poznań   3:1
   Pierwszy mecz grupowy podopieczni trenera Anioły zaczęli w imponującym stylu. Świetnie rozgrywali piłkę, jednak marnowali dogodne okazje bramkowe. Jednak Konecki zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza rywali, jedno trafienie dołożył Starzyk i spokojne zwycięstwo Canarinhos stało się faktem, choć po pierwszych kilku minutach wydawało się, że wynik będzie dużo wyższy.

KS Canarinhos Skórzewo - Warta Śrem Niebieska   2:1
   Zawodnicy Skórzewa szybko strzelili dwie bramki i kontrolowali przebieg spotkania. Autorami goli byli Konecki oraz Nowaczyk. Gospodarze w ostatniej akcji meczu strzelili honorowego gola.

KS Canarinhos Skórzewo - Wielkopolska Komorniki   4:0
   Przed turniejem zakładano, że będzie to najtrudniejsze spotkanie w grupie, bo niedawni ligowo rywale zawsze są groźni. Jednak gracze KS-u zagrali świetne spotkanie, strzelając cztery gole i nie tracąc żadnego. Strzelali Polańczyk[2], Skowroński i Drobnik.

KS Canarinhos Skórzewo - Zjednoczeni Pudliszki   3:1
   Mecz ze Zjednoczonymi miał zdecydować, który zespół zajmie pierwsze miejsce w grupie. W 5min błąd w defensywie sprawił, że zapachniało niespodzianką, bo rywale objęli prowadzenie. Jednak druga grupa, która pojawiła się, jak w każdym spotkaniu, w połowie meczu, zagrała rewelacyjnie! Najpierw dobra akcja Drobnika i Starzyk strzelił na 1:1. Później Skrowroński świetną indywidualną akcją wyprowadził kolegów na prowadzenie. A wynik ustalił ponownie Starzyk, po kolejnej świetnej akcji Drobnika.

  Tym samym podopieczni trenera Anioły z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, w którym czekali gospodarze, czyli Warta Śrem Biała.

Półfinał
KS Canarinhos Skórzewo - Warta Śrem Biała   3:1
   Mecz półfinałowy był jednostronnym pojedynkiem. Młodzi piłkarze Skórzewa zdominowali przeciwnika i nie pozwolili im na stworzenie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Na 1:0 strzelił Nowaczyk, wynik pięknym strzałem podwyższył Ćwiertniak, a na 3:0 gola zdobył Skowroński. Przeciwnicy w ostatniej minucie meczu zdołali strzelić honorową bramkę, jednak to Canarinhos awansowali do finału.

Finał
KS Canarinhos Skórzewo - Zjednoczeni Pudliszki   1:0
   Rewanż z ostatniego spotkania w grupie. Zawodnicy KS-u szybko strzelili na 1:0, a konkretnie Polańczyk, co ustawiło nieco spotkanie na korzyść Skórzewa. Mecz był cały czas pod kontrolą graczy Canarinhos, choć więc goli zdobyć się nie udało, jednak po końcowym gwizdku sędziego to podopieczni trenera Anioły cieszyli się ze zwycięstwa.

Bardzo udany występ młodych piłkarzy Skórzewa, którzy w każdym spotkaniu byli zdecydowanie lepszym zespołem i dyktowali warunki na placu gry. Najbardziej cieszy fakt, że każdy zawodnik Canarinhos, który pojawiał się na boisku wnosił świeżość do gry i wszyscy tego dnia zagrali z mocnym zaangażowaniem, walcząc o każdą piłkę i dążąc do zwycięstwa. Brawo dla wszystkich młodych piłkarzy, którzy wystąpili tego dnia w barwach Skórzewa!
   Dodać należy, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany golkiper Canarinhos - Michał Szymański, który w całym turnieju stracił tylko 4 gole i uczestniczył we wszystkich akcjach zespołu, brawo!
   Podziękowania dla rodziców, którzy mimo wczesnej pory rozpoczęcia turnieju, licznie stawili się na turnieju i wspierali swoich synów!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Konecki, Polańczyk, Ćwiertniak, Starzyk, Drobnik, Nowaczyk, Skowroński

Bramki dla KS-u zdobyli: Konecki[3], Starzyk[3], Nowaczyk[2], Polańczyk[3], Skowroński[3], Drobnik, Ćwiertniak

Pracowity weekend rocznika 2006A

2018-01-14

W miniony weekend podopieczni trenera Anioły nie mieli chwili wytchnienia, bo w sobotę walczyli na dwóch frontach w Lesznie i Kleszczewie, natomiast również w niedzielę uczestniczyli w turnieju halowym w Poznaniu.

   W miniony weekend podopieczni trenera Anioły nie mieli chwili wytchnienia, bo w sobotę walczyli na dwóch frontach w Lesznie i Kleszczewie, natomiast również w niedzielę uczestniczyli w turnieju halowym w Poznaniu.

sobota, 13.01

Kleszczewo
   Zawodnicy z rocznika 2006A w sobotę, podobnie jak ich młodsi koledzy z rocznika 2007, walczyli w eliminacjach do turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Niestety zaprezentowali się bardzo słabo i odpadli z rywalizacji już na pierwszym etapie.
   W pierwszym spotkaniu pokonali co prawda aż 4:1 zespół Dyskoboli Grodzisk Wlkp., jednak w kolejnych dwóch meczach zabrakło skuteczności, a przede wszystkim zaangażowania u wszystkich zawodników. Porażka z SF M.Drajera 0:2 sprawiła, że gracze Canarinhos nie mieli już szans na awans. W ostatnim meczu z Błękitnymi Owińska brakowało woli walki i składnych akcji, tym samym ulegli rywalom 0:3.
   Bardzo słaby występ zespołu Canarinhos, choć niektórzy zawodnicy zagrali poprawnie i otrzymali też szansę gry w niedzielnym turnieju w Poznaniu.

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Drobnik, Polańczyk, Ćwietniak, Zmysłowski J., Zmysłowski B., Starzyk

Leszno
   Zawodnicy, którzy nie pojechali do Kleszczewa, udali się na turniej do Leszna, gdzie grali pod balonem na sztucznej trawie. Na turnieju Sporting Cup rozegrali 5 spotkań po 18 minut, więc okazji do zaprezentowania swoich umiejętności było sporo.
   Gracze Canarinhos turniej zaczęli słabo, bo najpierw przegrali 1:5 z Akademią Talentów Krotoszyn (późniejszym zwycięzcą turnieju), a później ulegli wysoko SF M.Drajera, aż 1:7! Jednak, co bardzo pozytywne, nie załamali się i w kolejnym spotkaniu zagrali dużo lepiej, strzelili 3 bramki i stworzyli bardzo interesujące widowisko z FA Leszno II. Niestety rywale pod koniec meczu strzelili decydującą bramkę i wygrali 4:3. Następny mecz to ponownie rywalizacja z gospodarzami, tym razem z FA Leszno I. Spotkanie okazało się również bardzo emocjonujące, jednak tym razem zakończyło się po myśli zawodników Skórzewa, którzy wygrali 4:3. W ostatnim spotkaniu młodzi piłkarze KS-u pewnie pokonali LPFA Bułgarska 7:2.
   Występ przeciętny, jednak duży plus dla graczy Skórzewa, którzy po pierwszych dwóch wysokich porażkach nie załamali się i dzielnie walczyli w kolejnych spotkaniach.

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Derda, Błochowiak, Kosiński, Augustyniak, Adamowicz, Nowaczyk, Skowroński

niedziela, 14.01

Poznań

   W niedzielę podopieczni trenera Anioły udali się do Poznania, gdzie walczyli w turnieju Polibuda Kids. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 zespołów, a gracze Canarinhos trafili do grupy, gdzie walczyli z: SF Luboń I, Lech 13 Poznań, Lotnik Poznań.
   Przez fazę grupową młodzi piłkarze Skórzewa przemknęli jak burza. Remis 1:1 z SF Luboń, a później pewne zwycięstwa z Lechem 13 Poznań 3:1 i z Lotnikiem Poznań 3:0. W ćwierćfinale rozbili SF Luboń II 4:0, a w półfinale nie dali najmniejszych szans Kani Gorzów Wlkp., wygrywając 4:0.
   W finale zawodnicy Canarinhos ponownie spotkali się z SF Luboń I. Po świetnym podaniu Kolasy, Ćwiertniak strzelił na 1:0. Kilka minut później rywale wyrównali, a chwilę po tym kontuzji nadgarstka doznał golkiper Skórzewa. Uznał jednak, że może bronić i jeszcze jedną interwencją uratował kolegów przed stratą bramki. W kolejnej akcji napastnik Lubonia wybił jednak piłkę z rąk Kolasy i strzelił na 2:1. Bramkarz Skórzewa był zmuszony zejść z boiska, bo nie był już w stanie bronić. Między słupkami stanął Konecki, który zachował czyste konto, jednak gracze KS-u nie zdołali już odwrócić losów spotkania i musieli zadowolić się 2 miejscem.
   Udany występ zawodników Canarinhos, którzy w każdym spotkaniu walczyli, grali agresywnie i konstruowali wiele szybkim akcji ofensywnych. Miło nam poinformować, że najlepszym piłkarze turnieju został gracz Canarinhos - Wiktor Derda - gratulacje!
   Podziękowania dla rodziców za obecność i wsparcie dla młodych zawodników Skórzewa podczas wszystkich turniejów minionego weekendu!

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Derda, Ćwiertniak, Nowaczyk, Polańczyk, Konecki, Drobnik, Błochowiak

   Niestety podczas sobotniego turnieju w Lesznie złamania ręki doznał zawodnik Canarinhos - Jakub Kosiński. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz na boisko!

Angel

Przeciętny występ w Owińskach

2017-12-16

W ostatni przedświąteczny weekend grudnia podopieczni trenera Anioły udali się na turniej do Owińsk, gdzie rywalizowali ze znanymi zespołami z ligowych boisk. Występ graczy Canarinhos był jednak przeciętny, bo dobre spotkania przeplatali bardzo słabymi.

   W ostatni przedświąteczny weekend grudnia podopieczni trenera Anioły udali się na turniej do Owińsk, gdzie rywalizowali ze znanymi zespołami z ligowych boisk. Występ graczy Canarinhos był jednak przeciętny, bo dobre spotkania przeplatali bardzo słabymi.

KS Canarinhos Skórzewo - Suchary Suchy Las   2:0
   Pierwsze turniejowe spotkanie dla zawodników Skórzewa było bardzo dobre. Zdominowali przeciwnika z Suchego Lasu, a bramki zdobyli Zmysłowski B. oraz Strzyżewski, więc wszyscy stawiali młodych piłkarzy KS-u w gronie faworytów.

KS Canarinhos Skórzewo - Huragan Pobiedziska   1:1
   Gracze Skórzewa w 5 minucie objęli prowadzenie, po dobrej akcji Derdy i golu Błochowiaka. Podopieczni trenera Anioły mieli jeszcze kilka okazji, jednak nie potrafili podwyższyć prowadzenia i chyba trochę zlekceważyli rywala, który w ostatniej minucie spotkania wyrównał.

KS Canarinhos Skórzewo - Błękitni Owińska   0:2
   Gospodarze turnieju wygrali, choć lepszym stwierdzeniem byłoby, że zawodnicy Canarinhos przegrali. Oddali mecz bez walki, bez zaangażowania, a niestety bez odpowiedniego nastawienia, nawet posiadając wyższe umiejętności piłkarskie, niewiele się zrobi przeciwko walczącym rywalom.

KS Canarinhos Skórzewo - Korona Zakrzewo   7:1
   Chyba poprzednie spotkanie było jak kubeł zimnej wody, bo w meczu derbowym gracze KS-u grali jak z nut. Bramki strzelali: Zmysłowski B.[3], Strzyżewski, Polańczyk i Zmysłowski J[2], a gola honorowego Korona strzeliła w ostatnich sekundach spotkania.

KS Canarinhos Skórzewo - Poznaniak Poznań   1:3
   Kolejna potyczka z Poznaniakiem, ponownie zacięty mecz, jednak po raz kolejny zabrakło troszkę szczęścia, determinacji i wiary w zwycięstwo. Poznaniak prowadził 1:0, później świetna akcja Strzyżewskiego oraz Zmysłowskiego B. i ten drugi strzelił na 1:1. Pod koniec spotkania to rywale z Poznania przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

   Ostatni turniej halowy w roku 2017 przeszedł do historii. Ostatecznie Canarinhos zajęli 4 miejsce, choć nie to było najistotniejsze. Najważniejsze, aby wyciągnęli wnioski ze spotkań, w których grali słabo. Przeciętny występ zawodników Skórzewa, choć momentami pokazali, że grać potrafią bardzo dobrze, jednak bez wiary w siebie i zaangażowania, nie można grać w piłkę.
   Brawa dla rodziców zawodników, którzy ponownie licznie pojawili się w hali w Owińskach oraz brawa dla Mateusza Kolasy, który nie był powołany, jednak dotarł do Owińsk, aby wspierać drużynę.

Angel

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Derda, Zmysłowski J., Strzyżewski, Polańczyk, Augustyniak, Błochowiak, Zmysłowski B., Skowroński

Bramki dla KS-u zdobyli: Zmysłowski B.[5], Strzyżewski[2], Błochowiak, Zmysłowski J.[2], Polańczyk

Wychowanek Canarinhos triumfuje w Lech Cup 2017!

2017-12-10

W dniach 9-10.12.2017 roku w hali Arena w Poznaniu odbył się największy turniej piłkarskiego do lat 12 w Europie Środkowo-Wschodniej - Xiaomi Lech Cup 2017. Po raz pierwszy w historii tego turnieju zwyciężyli gospodarze - Lech Poznań, rocznik 2006. Barwy tego klubu reprezentuje bramkarz Eryk Praiss, wychowanek KS Canarinhos Skórzewo, który walnie przyczynił się do końcowego sukcesu strzelając w całym turnieju 2 bramki i broniąc rzut karny w meczu finałowym.

   W dniach 9-10.12.2017 roku w hali Arena w Poznaniu odbył się największy turniej piłkarskiego do lat 12 w Europie Środkowo-Wschodniej - Xiaomi Lech Cup 2017. Po raz pierwszy w historii tego turnieju zwyciężyli gospodarze - Lech Poznań, rocznik 2006. Barwy tego klubu reprezentuje bramkarz Eryk Praiss, wychowanek KS Canarinhos Skórzewo, który walnie przyczynił się do końcowego sukcesu strzelając w całym turnieju 2 bramki i broniąc rzut karny w meczu finałowym.
   Ogromne gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego.

   Więcej informacji na: https://www.lechpoznan.pl/aktualnosci,2,lech-poznan-zwyciezca-xiaomi-lech-cup-2017,29439.html

Mariusz Matouszek & Angel

Trener reprezentacji Polski poprowadził trening w Skórzewie!

2017-12-04

W miniony poniedziałek na boisku KS-u w Skórzewie trening dla młodych zawodników Canarinhos z rocznika 2006A poprowadził trener reprezentacji Polski U15 - Marcin Dorna. Zajęcia odbyły się w ramach szkolenia trenerów klubu.

   W miniony poniedziałek na boisku KS-u w Skórzewie trening dla młodych zawodników Canarinhos z rocznika 2006A poprowadził trener reprezentacji Polski U15 - Marcin Dorna. Zajęcia odbyły się w ramach szkolenia trenerów klubu.
   Trening na boisku trawiastym przy SP w Skórzewie trwał 1,5h i przyglądali się jemu wszyscy trenerzy klubu Canarinhos, którzy później mieli z trenerem Dorną szkolenie i mogli porozmawiać na różne tematy piłkarskie. Była to świetna okazja do wymiany poglądów na wiele tematów, więc miejmy nadzieję, że spotkanie zaowocuje jeszcze lepszą postawą młodych zawodników Skórzewa.

Angel

2 m-ce na Ogólnopolskim Turnieju w Łodzi!

2017-12-03

Na turnieju Hary Cup w minionych tygodniach byli już zawodnicy z roczników 2008 i 2007, teraz przyszła czas na rocznik 2006A. Zawodnicy Canarinhos wypadli lepiej niż ich młodsi koledzy, bo w końcowej klasyfikacji uplasowali się na 2 miejscu! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z turnieju, bo emocji było co niemiara.

   Na turnieju Hary Cup w minionych tygodniach byli już zawodnicy z roczników 2008 i 2007, teraz przyszła czas na rocznik 2006A. Zawodnicy Canarinhos wypadli lepiej niż ich młodsi koledzy, bo w końcowej klasyfikacji uplasowali się na 2 miejscu! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z turnieju, bo emocji było co niemiara.
   Gracze Skórzewa trafili do grupy A i w sobotę rywalizowali już od samego rana, a ich przeciwnikami byli: ŁKS Łódź, Centra Ostrów Wlkp., Zina Warszawa Czerwona, Orzeł Ząbkowice Śląskie, WNS Łódź oraz Zina Warszawa Biała.

sobota, 02.12.2017r.

KS Canarinhos Skórzewo - Orzeł Ząbkowice Śląskie   3:2
   Pierwszy mecz turnieju podopieczni trenera Anioły rozpoczęli dobrze, bo już w 3min Zmysłowski B., strzelił na 1:0. W 6min po rykoszecie bramkę zdobyli przeciwnicy, jednak szybko Polańczyk wyprowadził kolegów na prowadzenie. W 11min Zmysłowski J. strzelił na 3:1, a Orzeł w ostatnich sekundach zmniejszym rozmiary porażki.

KS Canarinhos Skórzewo - Zina Warszawa Biała   2:1
   Drugie spotkanie z zespołem ze stolicy rozpoczęło się ponownie po myśli graczy KS-u i ponownie Zmysłowski B. strzelił na 1:0. W 7min gracze Ziny wyrównali, ale Zmysłowski B. trafił raz jeszcze i zawodnicy Canarinhos zdobyli kolejne trzy punkty.

KS Canarinhos Skórzewo - ŁKS Łódź   2:1
   Tym razem już 2min Canarinhos prowadzili, a bramkę zdobył Strzyżewski. ŁKS szybko wyrównał, jednak równie szybko odpowiedzieli młodzi piłkarze Skórzewa i za sprawą bramki Zmysłowskiego B. odnieśli kolejne zwycięstwo.

KS Canarinhos Skórzewo - Centra Ostrów Wlkp.   3:0
   Jak się później okazało jedyne spotkanie w turnieju, w którym zawodnicy KS-u nie stracili bramki. Pewnie pokonali drużynę Centry, a łupem strzeleckim podzielili się Starzyk[2] oraz Polańczyk.

KS Canarinhos Skórzewo - WNS Łódź   3:1
   Bardzo dobre spotkanie graczy Canarinhos, w którym ani przez moment nie zwątpili w zwycięstwo. Do zwycięstwo zawodników Skórzewa poprowadził Strzyżewski, który najpierw świetnie asystował przy bramce Zmysłowskiego B., a później sam dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

KS Canarinhos Skórzewo - Zina Warszawa Czerwona   0:2
   Tym razem jedyne spotkanie turnieju, w którym podopieczni trenera Anioły nie strzelili gola, choć sytuacji mieli kilka. Drużyna z Warszawy świetnie rozpoczęła mecz,, bo już w 1min Kolasa skapitulował. Później spotkanie było wyrównane, jednak kolejną bramkę dołożyła Zina i zwyciężyła.

   Tym samym młodzi piłkarze Canarinhos pewnie awansowali do najlepszej "ósemki" turnieju zabierając 6pkt, a z grupy A awansowały jeszcze: Zina Warszawa Czerwona (6pkt.), WNS Łódź (6pkt.), ŁKS Łódź (0pkt.). Z grupy B awansowały natomiast: Poznaniak Poznań (9pkt.), Olimpia Warszawa (6 pkt.), UKS Iwiczna (6 pkt.), SMS Łódź (0pkt.).
   Losy turnieju musiały więc rozstrzygnąć się drugiego dnia, choć faworytem był Poznaniak Poznań, to o realne zwycięstwo walczyło łącznie jeszcze 6 zespołów.

niedziela, 03.12.2017r.

KS Canarinhos Skórzewo - SMS Łódź   2:1
   Pierwsze niedzielne spotkanie zawodników Skórzewo prawdopodobnie wprowadziło wielu kibiców w stan przedzawałowy. SMS objął prowadzenie już w 3min, a gracze KS-u, mimo wielu okazji, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Z pewnością to, co wydarzyło się w ostatniej minucie spotkanie zostanie długo zapamiętane przez młodych piłkarzy Canarinhos. Najpierw Zmysłowski B. strzelił na 1:1, a na 4 sekundy przed końcem spotkania Polańczyk zapewnił zwycięstwo swojej drużynie!

KS Canarinhos Skórzewo - Olimpia Warszawa   1:1
   Spotkanie, które podopieczni trenera Anioły powinni wygrać, bo mieli mnóstwo sytuacji bramkowych, a wykorzystali tylko jedną. Rywale nie stworzyli ich sobie zbyt wiele, jednak w 12min rzut wolny wykonali perfekcyjnie i Kolasa nie był w stanie interweniować.

KS Canarinhos Skórzewo - Poznaniak Poznań   1:2
   Mecz z Poznaniakiem, którego gracze KS-u dobrze znają z ligowych boisk dał odpowiedź, który zespół zajmie pierwsze miejsce. Rywale z Poznania w w 6min strzelili 2 bramki i byli w komfortowej sytuacji. Jednak świetnym strzałem Zmysłowski J. dał nadzieję na zwycięstwo. Niestety wynik nie uległ już zmianie i Poznaniak zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju, a Canarinhos walczyli o podium.

KS Canarinhos Skórzewo - UKS Iwiczna   4:1
   Ostatnie spotkanie turnieju dla graczy Skórzewa było znakomite. Grali szybko, zdecydowanie i nie mogli tego meczu nie wygrać. Polańczyk najpierw strzelił na 1:0, dobijając strzał Koneckiego, a później podwyższył na 2:0 po indywidualnej akcji. Iwiczna strzelił bramkę kontaktową, ale szybko odpowiedzieli bracia Zmysłowscy. Najpierw Zmysłowski B. strzelił na 3:1, a chwilę później Zmysłowski J. ustalił wynik spotkania.

   Bardzo udany występ młodych zawodników, Skórzewa, którzy w 10 bardzo wyrównanych spotkaniach odnieśli 7 zwycięstwa, doznali 2 porażek i zanotowali jeden remis. W wielu spotkaniach gracze Canarinhos byli zespołem lepszym i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, choć nie zawsze potrafili je wykorzystać. Brawa dla całej drużyny za walkę do ostatnich sekund i zaangażowanie na boisku!
   Warto dodać, że do najlepszej szóstki turnieju został wybrany zawodnik Skórzewa - Błażej Konecki - gratulacje!
   Serdeczne podziękowania dla rodziców zawodników za pomoc logistyczną oraz wsparcie z trybun przez 2 dni turnieju!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Polańczyk, Strzyżewski(C), Ćwiertniak, Zmysłowski B., Starzyk, Augustyniak, Zmysłowski J.

Bramki dla KS-u zdobyli: Zmysłowski B.[8], Polańczyk[5], Zmysłowski J.[3], Strzyżewski[3], Starzyk[2]

Świetny początek sezonu halowego

2017-11-25

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w pierwszym tej zimy halowym turnieju. Młodzi zawodnicy Skórzewa rywalizowali na turnieju Duszyczki Cup, gdzie bronili tytułu sprzed roku. Sztuka ta udała im się znakomicie, bo nie dali rywalom najmniejszych szans!

   Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w pierwszym tej zimy halowym turnieju. Młodzi zawodnicy Skórzewa rywalizowali na turnieju Duszyczki Cup, gdzie bronili tytułu sprzed roku. Sztuka ta udała im się znakomicie, bo nie dali rywalom najmniejszych szans!

KS Canarinhos Skórzewo – Grom Plewiska 0:0
Pierwsze spotkanie nie zapowiadało tak udanego występu graczy Canarinhos, bo po 10 minutach zaciętego spotkania zawodnicy KS-u schodzili z parkietu tylko z jednym punktem.

KS Canarinhos Skórzewo – Galacticos Poznań 3:0
Drugi mecz pokazał, że młodzi piłkarze Skórzewo musieli się rozkręcić i w tym spotkaniu zagrali bardzo dobrze, zdominowali rywali i strzelili im trzy gole, których autorami byli: Augustyniak, Skowroński i Starzyk.

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Śrem 1:0
Teoretycznie podopieczni trenera Anioły mieli zapewniony awans do półfinału, dzięki rezultatom innych spotkań, ale aby zająć pierwsze miejsce w grupie musieli spotkanie z Wartą wygrać. Świetny występ zawodników Cabarinhos, a bramka Derdy zapewniła trzy puntky.

KS Canarinhos Skórzewo – Przemysław Poznań 1:0
W meczu półfinałowym przewagę mieli gracze KS-u, ale z uwagi na fakt, że grano na bramki 3x2 nie było łatwo zdobyć gola. Jednak Skowroński tego dnia prezentował się znakomicie i zapewnił kolegom awans do finału.

KS Canarinhos Skórzewo – Sparta Oborniki 2:0
Mecz finałowy to popis siły zawodników Skórzewa. Kapitalna akcja na początku spotkania i Augustyniak strzelił na 1:0. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Szymański, bramkarz Skórzewa, który uderzył bezpośrednio ze swojego pola karnego i zaskoczył bramkarza rywali. Nic i nikt nie mógł odebrać zwycięstwa podopiecznym trenera Anioły, którzy po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się z ostatecznego triumfu!

Bardzo dobry występ młodych piłkarzy Canarinhos, którzy w pięciu spotkaniach nie stracili gola, nie przegrali żadnego spotkania i w każdym meczu byli zespołem lepszym. Pierwszy mecz był najsłabszym w wykonaniu graczy Skórzewa, jednak z meczu na mecz grali coraz lepiej, agresywnie, wymieniali szybkie podania i nie bali się również podejmować pojedynków 1x1, brawo! Kapitalne zawody rozegrał golkiper KS-u – Michał Szymański, który był niepokonany, a ponadto w finale strzelił gola na 2:0 i nie mogło być inaczej – został uznany najlepszym bramkarzem turnieju, gratulacje!

W turnieju zagrało 8 powołanych zawodników, ale warto również zaznaczyć obecność aż 6 zawodników, którzy nie byli powołani, ale przyjechali wesprzeć swoich kolegów, postawa godna naśladowania, brawo!
Nie zawiedli również rodzice, którzy wspierali swoich synów, ale byli również rodzice zawodników, którzy tego dnia nie grali, co świadczy, że drużynę tworzą nie tylko zawodnicy i trenerzy, ale również rodzice, dziękujemy!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Derda, Augustyniak[C], Adamowicz, Kosiński, Błochowiak, Skowroński, Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Szymański, Derda, Augustyniak[2], Skowroński[2], Starzyk

Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

2017-11-11

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zawodnicy z rocznika 2006A gościli na własnym boisku Suchary Suchy Las. Po niezłym spotkaniu zainkasowali trzy punkty i pierwszy raz w tym sezonie nie stracili bramki, co miejmy nadzieję będzie dobrym prognostykiem przed rundą rewanżową.

   W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zawodnicy z rocznika 2006A gościli na własnym boisku Suchary Suchy Las. Po niezłym spotkaniu zainkasowali trzy punkty i pierwszy raz w tym sezonie nie stracili bramki, co miejmy nadzieję będzie dobrym prognostykiem przed rundą rewanżową.
   Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu podopiecznych trenera Anioły, oddali oni inicjatywę zawodnikom Sucharów i ciężko było gospodarzom wymienić kilka dobrych podań. Jednak z minuty na minutę było nico lepiej. Impuls do lepszej gry dał Błochowiak, który strzelił piękną bramkę na 1:0, po dobrej akcji Zmysłowskiego B. i Drobnika. Przed przerwą wynik podwyższył Skowroński, który zachował się bardzo czujnie i dobił strzał z dystansu Strzyżewskiego.
   Po zmianie stron już w 40min Zmysłowski B., podwyższył na 3:0 po strzale z rzutu karnego. Do końca spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, jednak gospodarze cały czas kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali gościom na zbyt wiele. W ostatniej akcji meczu rzut rożny dla Canarinhos świetnie wykonał Skowroński, a w polu karnym dobrze znalazł się Polańczyk, który ustalił wynik meczu na 4:0 dla Skórzewa.
   Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Anioły zapewnili sobie spokojną zimą, bo tym samym awansowali w ligowej tabeli i czas do rundy rewanżowej spędzą na 8 lokacie. Spotkanie z Sucharami nie było najlepsze w wykonaniu graczy Skórzewa, choć najważniejsze, że potrafili być skuteczni i w końcu nie stracili bramki w meczu ligowym. Ciężka praca przed całym zespołem, jednak na pewno młodzi piłkarze Canarinhos będą walczyć o to, aby wiosną prezentować się jeszcze lepiej.
   Podziękowania dla rodziców, którzy mimo wielu niepowodzeń w rundzie jesiennej, zawsze mocno wspierali drużynę! Ponadto brawa dla kapitana Lipskiego, który niestety z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w tej rundzie, jednak był na każdym spotkaniu swoich kolegów, postawa godna naśladowania!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Suchary Suchy Las   4:0 (2:0)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Ćwiertniak, Strzyżewski, Adamowicz, Błochowiak, Drobnik, Zmysłowski B., Kosiński, Skowroński, Bogdan

Bramki dla KS-u zdobyli: Błochowiak(14'), Skowroński(22'), Zmysłowski B.(40'), Polańczyk(60')

Z nieba do piekła

2017-11-05

Na boisku w Baranowie w piękne niedzielne, listopadowe południe mierzyły się zespoły z dwóch biegunów. AP Reissa, która jak dotąd nie zaznała porażki i straciła tylko 3 gole oraz Canarinhos Skórzewo, które w rundzie jesiennej rozgrywał mecze z różnym skutkiem. Jednak spotkanie pokazało, że gracze Skórzewa są bardzo dobrymi zawodnikami i potrafią walczyć z każdą drużyną.

   Na boisku w Baranowie w piękne niedzielne, listopadowe południe mierzyły się zespoły z dwóch biegunów. AP Reissa, która jak dotąd nie zaznała porażki i straciła tylko 3 gole oraz Canarinhos Skórzewo, które w rundzie jesiennej rozgrywał mecze z różnym skutkiem. Jednak spotkanie pokazało, że gracze Skórzewa są bardzo dobrymi zawodnikami i potrafią walczyć z każdą drużyną.
   Od pierwszego gwizdka sędziego goście ze Skórzewa byli mocno zdeterminowani i skoncentrowani, dzięki czemu już w 3 minucie objęli prowadzenie za sprawą Frankiewicz, który przejął piłkę i uderzył z lewej nogi. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale co z tego, skoro bramki nie potrafili zdobyć. W 19min z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Strzyżewski, a Frankiewicz zamknął akcję i podwyższył prowadzenie.
   Po zmianie stron niestety już w 33min AP Reissa strzeliła 1:2. Kolejne minuty to bardzo mocne ataki gospodarzy i mocna praca w defensywie zawodników Canarinhos. Na 6min przed końcem poważny błąd popełnił jednej z zawodników Skórzewa, dzięki czemu dał szansę gospodarzom na doprowadzenie do remisu. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale sędzia tego spotkania nie zamierzał kończyć, tylko czekał, jak się okazało na zdobycie bramki przed AP Reissa. Była już 62 minuta spotkania, gospodarze w heroicznym ataku strzelili na 3:2 i arbiter zakończył spotkanie.
   Świetne spotkanie w wykonaniu młodych piłkarzy Skórzewa. Przez całe spotkanie byli mocno zaangażowani, walczyli o każdy centymetr boiska i wykorzystali swoje okazje do zdobycia bramek. Szkoda, że nie udało się zdobyć choćby punktu, bo na pewno mocno na to zasłużyli. Jednak to kolejny dowód, że piłka nożna jest piękna, ale zarazem bywa bardzo brutalna.

Angel

AP Reissa Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   3:2 (0:2)

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Błochowiak, Frankiewicz, Strzyżewski(C), Adamowicz, Zmysłowski B., Ćwiertniak, Derda, Starzyk, Augustyniak

Bramki dla KS-u zdobył: Frankiewicz[2](3', 19')

Dobry występ młodzików, jednak nieznaczna porażka

2017-10-29

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę mieli rozegrać na własnym boisku spotkanie z Wartą Poznań, jednak mimo stawienia się obu drużyn, mecz został przełożony na niedzielę, gdyż po obfitych opadach deszczu, boisko nie nadawało się do gry w piłkę. W niedzielę spotkanie odbywało się na drugim boisku w Skórzewie. Mecz był niezwykle zacięty, a gracze obydwu drużyn na pewno zostawili dużo zdrowia na boisku.

   Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę mieli rozegrać na własnym boisku spotkanie z Wartą Poznań, jednak mimo stawienia się obu drużyn, mecz został przełożony na niedzielę, gdyż po obfitych opadach deszczu, boisko nie nadawało się do gry w piłkę. W niedzielę spotkanie odbywało się na drugim boisku w Skórzewie. Mecz był niezwykle zacięty, a gracze obydwu drużyn na pewno zostawili dużo zdrowia na boisku.
   Od pierwszego gwizdka sędziego optyczną przewagę uzyskali goście z Poznania, jednak niewiele z tego wynikało, bo obrona Canarinhos była bardzo szczelna. Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali gospodarze, jednak bramkarz Warty nie miał z nich trudności. Pierwsza odsłona była bardzo zacięta i wydawało się, że zakończy się remisem. Jednak na dwie minuty przed zejściem na przerwę rzut rożny wywalczył Starzyk, Strzyżewski kapitalnie dośrodkował, a Zmysłowski B. dobrze znalazł się w polu karnym i było 1:0 da gospodarzy.
   Po zmianie stron ponownie mecz był bardzo zacięty, a goście bardzo chcieli odrobić straty. Niestety dla gospodarzy Warta w 2 minuty wyprowadziła dwa kontrataki i było 1:2. Zawodnicy KS-u nie powinni tak szybko stracić dwóch goli, jednak goście wykorzystali chwilową dekoncentrację gospodarzy. Kolejne minuty to podobny obraz gry do pierwszej odsłony. Klarownych sytuacji z obydwu stron nie było już wiele. Zmysłowski B. trafił jeszcze w słupek, a w jednak z ostatnich akcji meczu mógł strzelić na 2:2, jednak źle trafił w piłkę.
   Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warty, choć obiektywnie trzeba przyznać, że sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Dobra postawa młodych piłkarzy Canarinhos, którzy przez 60 minut z wielkim zaangażowaniem walczyli w trudnych warunkach atmosferycznych. Takie zaangażowanie powinni wykazywać w każdym spotkaniu oraz na na każdym treningu, jeśli tak będzie, na pewno zawodnicy Skórzewa będą z siebie bardziej zadowoleni.
   Mimo fatalnych warunków atmosferycznych nie zawiedli kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach i wspierali młodych piłkarzy obu drużyn.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Warta Poznań   1:2 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Augustyniak, Bogdan, Strzyżewski(C), Drobnik, Starzyk, Frankiewicz, Zmysłowski B., Ćwiertniak

Bramkę dla KS-u zdobył: Zmysłowski B.(28')

Dobry kierunek młodzików

2017-10-21

Młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2006A obrali dobry kierunek, bo w drugim kolejnym spotkaniu zdobyli komplet punktów. Tym razem na własnym boisku gracze Skórzewa pokonali gości z Owińsk i tym samym wyprzedzili ich w ligowej tabeli.

   Młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2006A obrali dobry kierunek, bo w drugim kolejnym spotkaniu zdobyli komplet punktów. Tym razem na własnym boisku gracze Skórzewa pokonali gości z Owińsk i tym samym wyprzedzili ich w ligowej tabeli.
   Początek spotkania był bardzo udany w wykonaniu podopiecznych trenera Anioły, którzy narzucili swój styl gry, ambitnie walczyli na boisku i już w 6min objęli prowadzenie. Rzut rożny dla gospodarzy świetnie wykonał Strzyżewski, dośrodkował w pole karne, a strzałem głową Polańczyk pokonał bramkarza gości. W 18min strzelec pierwszego gola świetnie włączył się do akcji ofensywnej, wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Rzut karny bezbłędnie wykorzystał Zmysłowski B. Jeszcze przed przerwą gracze KS-u podwyższyli na 3:0. Błochowiak przejął piłkę, zagrał do Frankiewicza, który bardzo dobrze obrócił się w stronę bramki i podwyższył prowadzenie.
   Po zmianie stron to goście szybko strzelili gola, bo nie minęła jeszcze 1 minuta drugiej odsłony, a było już 3:1. W 41min gospodarze przeprowadzili akcje, po której ręce same składały się do oklasków. Kapitalnie rozegrali piłkę z jednej strony na drugą, a świetną akcję celnym strzałem zakończył Drobnik. Pod koniec spotkania zawodnicy Błękitnych strzelili na 4:2, ponownie po rzucie rożnym i błędzie w defensywie Skórzewa. Jednak na 5 minut przed końcem Zmysłowski B. ustalił wynik meczu na 5:2. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale zawodnicy Canarinhos nie wykorzystali drugiego rzutu karnego.
   Dobre spotkanie w wykonaniu młodych piłkarzy KS-u, choć nie uniknęli oni kilku prostych błędów, które inny rywal może wykorzystać bezwzględnie. Gratulacje dla całego zespołu za zaangażowanie na boisku, za kilka świetnych akcji zespołowych. Graczom Skórzewa nie pozostaje jednak nic innego jak dalej ciężko pracować na treningach, aby w kolejnych meczach, które pozostały do końca rundy, zaprezentować się z jak najlepszej strony.
   Licznie zgromadzenie kibice/rodzice, na pewno miło będą wspominać sobotni poranek. Podziękowania dla nich za wsparcie!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Błękitni Owińska   5:2 (3:0)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Frankiewicz, Strzyżewski(C), Adamowicz, Drobnik, Zmysłowski B., Błochowiak, Skowroński, Augustyniak, Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Polańczyk(6'), Zmysłowski B.[2](18', 55'), Frankiewicz(22'), Drobnik(41')

Długo wyczekiwane zwycięstwo

2017-10-14

Gracze Skórzewa z rocznika 2006A w minioną sobotę odnieśli pierwsze, długo wyczekiwane zwycięstwo w tym sezonie. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonali gości z Grodziska Wielkopolskiego.

   Gracze Skórzewa z rocznika 2006A w minioną sobotę odnieśli pierwsze, długo wyczekiwane zwycięstwo w tym sezonie. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonali gości z Grodziska Wielkopolskiego.
   Od pierwszej do ostatniej minuty podopieczni trenera Anioły dominowali na placu gry. Mieli przewagę w posiadaniu piłki i w końcu ta przewaga przełożyła się na zdobycze bramkowe. Pierwsze dwa gole zdobył Zmysłowski B., na 3:0 podwyższył Ćwiertniak, który dobił strzał Strzyżewskiego. Jeszcze przed przerwą swoje trafienia zaliczyli Strzyżewski, który pokonał bramkarzy przyjezdnych strzałem w samo okienko bramki, a wynik pierwszej odsłony ustalił Kosiński strzałem z lewej nogi.
   Po zmianie stron kolejną bramkę zdobył Ćwiertniak, ponownie zachowując czujność w polu karnym, ale tym razem dobił strzał Zmysłowskiego B. W 44min goście zdobyli honorową bramkę, która była konsekwencją braku koncentracji i złe ustawienia przy rzucie rożnym dla gospodarzy, czego konsekwencją był rzut rożny dla gości i strata bramki przez Canarinhos. Jednak kilka minut później wprowadzony na boisko Frankiewicz podwyższył na 7:1, po świetnym podaniu od Polańczyka. Na 6 minut prze końce, meczu Zmysłowski J., nie chciał być gorszy od brata i silnie uderzył z połowy boiska, bramkarz gości popełnił błąd i piłka wpadła do siatki. W ostatniej minucie spotkania, wynik ustalił Frankiewicz, który wykorzystał ponownie podanie od Polańczyka i indywidualnie zakończył akcję bramką.
   Zwycięstwo Canarinhos na pewno poprawiło nastroje w szeregach Skórzewa, choć trzeba zaznaczyć, że było one konsekwencją bardzo dobrze wykonanej pracy na treningach przez młodych piłkarzy Skórzewa. W kolejnych meczach graczom KS-u będzie grać się lepiej, jednak, aby gromadzić kolejne punkty, muszą być skoncentrowani i dawać z siebie 110%.
   Podziękowania dla rodziców, którzy bez względu na wyniki zawsze są obecni i wspierają swoje dzieci!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Dyskobolia Grodzisk Wlkp.   9:1 (5:0)

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Kolasa, Konecki, Zmysłowski J., Polańczyk, Frankiewicz, Strzyżewski(C), Adamowicz, Drobnik, Zmysłowski, B., Augustyniak, Starzyk, Kosiński, Ćwiertniak

Bramki dla KS-u zdobyli: Zmysłowski B.[2] (11', 12'), Ćwiertniak[2] (17', 39'), Strzyżewski(25'), Kosiński(30'), Frankiewicz[2] (48', 60'), Zmysłowski J.(54')

Kolejna porażka

2017-10-07

Kolejnej porażki doznali podopieczni trenera Anioły. Tym razem w meczu wyjazdowym nie zdołali nawiązać równorzędnej walki z AKF-em Poznań. Mimo, że pierwsza odsłona była niezła, to po zmianie stron gospodarze osiągnęli przewagę.

   Kolejnej porażki doznali podopieczni trenera Anioły. Tym razem w meczu wyjazdowym nie zdołali nawiązać równorzędnej walki z AKF-em Poznań. Mimo, że pierwsza odsłona była niezła, to po zmianie stron gospodarze osiągnęli przewagę.
   W pierwszej części gra była w miarę wyrównana, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy w 12min objęli prowadzenie. Chwilę później mogło być 1:1, ale Drobnik trafił w poprzeczkę. Do przerwy więcej goli nie padło i trzeba było czekać na kolejne bramki na drugą odsłonę.
   Po zmianie stron AKF szybko strzelił dwie bramki, co troszkę podcięło skrzydła gościom. Gracze Skórzewa nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z rywalami, którzy grali szybko, zdecydowanie, a przede wszystkim z większym zaangażowaniem. Gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się porażką Canarinhos 0:5.

Angel

AKF Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   5:0 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Adamowicz, Augustyniak, Błochowiak, Bogdan, Ćwiertniak, Derda, Drobnik, Frankiewicz, Konecki(C), Polańczyk, Skowroński, Zmysłowski B.

Przegrana z Lechem

2017-09-30

Młodziki Skórzewa niestety niezbyt udanie rozpoczęły rundę jesienną. Po remisie w pierwszym spotkaniu, tym razem przyszła już 4 porażka, której w minioną sobotę doznali gracze Canarinhos w potyczce z Lechem Poznań.

   Młodziki Skórzewa niestety niezbyt udanie rozpoczęły rundę jesienną. Po remisie w pierwszym spotkaniu, tym razem przyszła już 4 porażka, której w minioną sobotę doznali gracze Canarinhos w potyczce z Lechem Poznań.
   Podopieczni trenera Anioły mecz z Kolejorzem zaczęli całkiem dobrze, czego udokumentowaniem był gol strzelony w 6 minucie przez Drobnika, po dobrej akcji Ćwiertniaka. Niestety w 12min rywale wyrównali. Niepotrzebny faul przed polem karnym i rywale wykorzystali rzut wolny, warto dodać, że strzał w samo okienko bramki, a do tego, piłka odbiła się jeszcze od słupka. Na domiar złego, 2 minuty później, drugi faul i kolejny rzut wolny sprzed pola karnego, wykorzystany prze Lecha. Pod koniec pierwszej części gospodarze spotkanie przeprowadzili szybką akcję i podwyższyli wynik na 3:1. Szkoda, bo w pierwszej odsłonie gra Canarinhos była poprawna, choć nie potrafili sobie stworzyć dogodnych okazji do zmniejszenia strat.
   Po zmianie stron Lech szybko strzelił na 4:1, wykorzystując niefrasobliwość w defensywie Canarinhos. Chwilę później dobra akcja Skórzewa i bramka strzelona przez Strzyżewskiego dała nadzieje. Młodzi piłkarze KS-u walczyli, ale nie byli w stanie przeciwstawić się tego dnia dobrze dysponowanym rywalom, którzy byli szybsi, bardziej zwinni i mocniej zdeterminowani. Pod koniec spotkania gospodarze trafili raz jeszcze i mecz zakończył się porażką Skórzewa 2:5.
   Kolejna porażka podopiecznych trenera Anioły pokazała, że bez ambitnej walki, szybkich akcji i zaangażowania na 110% nie da się wygrać z drużyną, która prezentuje podobny poziom. Na boisku decydują detale, które tego dnia były na korzyść Lecha. W każdym z ostatnich spotkań, które przegrywali zawodnicy Canarinhos, nie byli oni zespołem dużo słabszym, jednak to rywale zawsze byli bardziej zdeterminowani i w kluczowych momentach zachowywali się lepiej. Młodzi gracze Skórzewa ciężko pracują na treningach, więc trzymajmy kciuki, aby w kolejnych meczach pokazali ich prawdziwe umiejętności.

Angel

Lech Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   5:2 (3:1)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Konecki, Polańczyk, Ćwiertniak, Strzyżewski(C), Bogdan, Adamowicz, Frankiewicz, Błochowiak, Augustyniak, Drobnik, Zmysłowski J.

Bramki dla KS-u zdobyli: Drobnik(6'), Strzyżewski(30')

Trzecia porażka z rzędu

2017-09-23

Zawodnicy z rocznika 2006A ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem na własnym boisku, mimo, że prowadzili, ulegli gościom ze Środy Wielkopolskiej.

   Zawodnicy z rocznika 2006A ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem na własnym boisku, mimo, że prowadzili, ulegli gościom ze Środy Wielkopolskiej.
   Gospodarze spotkanie z Polonią zaczęli całkiem dobrze, bo mieli optyczną przewagę, a w 6 minucie Strzyżewski strzałem zza pola karnego dał prowadzenie gospodarzom. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, choć gracze Canarinhos mogli podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. W 18min rywale doprowadzili do wyrównania, a kilka minuta później objęli prowadzenie po kontrataku i złym ustawieniu w defensywie Canarinhos.
   Po zmianie stron losy spotkania były sprawą otwartą. Swoje okazje mieli zarówno podopieczni trenera Anioły, jak i goście ze Środy Wlkp. Niestety w 34min po złym wyprowadzeniu piłki przez zawodników Skórzewa, goście strzelili na 3:1. Kolejny fragment spotkania to przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy, z której jednak niewiele wynikało i kilka groźnych kontrataków gości. Gole już nie padły, mimo, że każda drużyna stworzyła sobie ku temu okazje.
   Trzecia porażka z rzędu na pewno jest bolesna, ale nie pozostaje młodym piłkarzom Skórzewa nic innego, jak ciężko pracować na treningach, być pozytywnie nastawionym i w następnym spotkaniu zagrać na swoim najlepszym poziomie i zainkasować komplet punktów.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - Polonia Środa Wlkp.   1:3 (1:2)

KS wystąpił w składzie:
Szymański, Konecki, Polańczyk, Drobnik, Frankiewicz, Ćwiertniak, Strzyżewski(C), Bogdan, Zmysłowski B., Skowroński, Zmysłowski J., Adamowicz

Bramkę dla KS-u zdobył: Strzyżewski[6']

Bolesna porażka młodzików

2017-09-09

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie na własnym boisku i niestety nie można powiedzieć, że był to udany występ. Gracze Canarinhos zagrali słabe spotkanie, brakowało skuteczności pod bramką rywala i wysoko przegrali.

   Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie na własnym boisku i niestety nie można powiedzieć, że był to udany występ. Gracze Canarinhos zagrali słabe spotkanie, brakowało skuteczności pod bramką rywala i wysoko przegrali.
   Początek spotkania nie wskazywał, że będzie to tak jednostronny pojedynek. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego był wyrównany, gospodarze mogli prowadzić, ale Zmysłowski B., nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarze gości. W 15min po błędach w defensywie gracze Canarinhos na własne życzenie stracili gola. Kilku minut później prosta strata w środku pola, brak zdecydowanie we własnym polu karnym i było już 0:2. Jeszcze przed przerwą gracze KS-u mogli wyrównać, bo ostatnie 10 minut pierwszej połowy była najlepsze w ich wykonaniu w całym spotkaniu, ale skuteczność była fatalna, a do tego świetnie bronił bramkarz z Lubonia.
   Po zmianie stron to młodzi piłkarze Skórzewa mieli odrabiać straty, jednak stało się inaczej. Już w 1min drugiej odsłony goście podwyższyli na 3:0. W 37min rywale prowadzili już 4:0 i ciężko było graczom Canarinhos podnieść się po takich ciosach. W drugiej połowie brakowało składnych akcji, gra się zaostrzyła i nic nie wskazywało, aby gospodarze mieli odrobić straty. Gwóźdź do trumny wbił zawodnik z Lubonia w 57min, kiedy to ustalił wynik meczu na 5:0 dl SF Luboń.
   Słabo zaprezentowali się podopieczni trenera Anioły w pierwszym meczu na własnym boisku. Zawiodła skuteczność, która jeśli byłaby lepsza, być może mecz ułożyłby się zupełnie inaczej. Optymizmem napawa tylko ostatnie 10 minut pierwszej części, w której młodzi zawodnicy KS-u przyspieszyli grę i grali naprawdę dobrze, ale tego dnia bramkarz rywali był nie do pokonania.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - SF Luboń   0:5 (0:2)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Drobnik, Polańczyk, Strzyżewski(C), Frankiewicz, Ćwiertniak, Zmysłowski B., Adamowicz, Augustyniak, Bogdan, Błochowiak, Konecki

Inauguracja młodzików na remis

2017-09-02

Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej i tym samym pierwsze oficjalne na większym boisku oraz w większej liczbie zawodników. W inauguracyjnym spotkaniu rywalem była drużyna trenera koordynatora WZPN-u Marcina Drajera.

   Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej i tym samym pierwsze oficjalne na większym boisku oraz w większej liczbie zawodników. W inauguracyjnym spotkaniu rywalem była drużyna trenera koordynatora WZPN-u Marcina Drajera.
   Początek spotkania to przewaga gospodarzy z Poznania, a gracze Canarinhos nie potrafili wyprowadzić skutecznie piłki na połowę przeciwnika. Jednak z minuty na minutę gra Skórzewa była lepsza. W 9min zespół M.Drajera strzelił na 1:0, po nie najlepszym wyprowadzeniu piłki od bramki. Jednak odpowiedzieć była bardzo szybka. Świetna akcja całego zespołu, dośrodkowanie z prawej strony Frankiewicz na głowę Zmysłowskiego B. i było 1:1. Koniec drugiej części należał do podopiecznych trenera Anioły, ale bramki przed przerwą już nie padły.
   Po zmianie stron mecz był podobnie jak w pierwszej odsłonie, bardzo wyrównany. Obydwa zespoły miały swoje okazje do zmiany wyniku, ale bardzo dobrze bronili bramkarze obydwu zespołów. Kibice goli już nie zobaczyli i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.
   Pierwszy mecz ligowy w lidze młodzików był niezły w wykonaniu młodych piłkarzy KS-u, choć oczywiście wiele rzeczy jest do poprawy. Świetne spotkanie rozegrał Drobnik, który był ostoją defensywy oraz Kolasa, który między słupkami był pewnym punktem drużyny i wiele razy ratował kolegów od utraty gola.

Angel

SSF M.Drajera Poznań - KS Canarinhos Skórzewo   1:1 (1:1)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Frankiewicz, Drobnik, Polańczyk, Ćwiertniak, Konecki, Strzyżewski, Zmysłowski J., Zmysłowski B., Skowroński, Derda, Błochowiak

Bramkę dla KS-u zdobył: Zmysłowski B.(11')

SPONSORZY

© 2012 KS CANARINHOS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Liczba odwiedzin: 346815
projekt i wykonanie: DyalCom