Zespoły

Piłkarska sobota dla rocznika 2008

2017-10-14

W miniony weekend zawodnicy KS Canarinhos Skórzewo grali na trzech frontach. I liga grała w Wągrowcu, II w Kaźmierzu, a III derby z Koroną Zakrzewo. Poniżej krótka relacja ze wszystkich zmagań.

I liga

Mecz oprócz krótkich momentów prowadzony był pod zdecydowane dyktando zawodników ze Skórzewa. Worek z bramkami otworzył już w 6 minucie spotkania Jakubczak, który po składnej akcji zachował zimną krew i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Agresywna gra, dobry odbiór piłki i momentami dobre konstruowanie akcji ofensywnych – to wszystko pozwoliło w końcowym efekcie na pewne zwycięstwo i ogromną radość całego zespołu.

Nielba Wągrowiec – KS Canarinhos Skórzewo   4:10

KS wystąpił w składzie:
M. Gołębiewski, D.Gołębiewski, Cyprysiak, Bijaczewski, Pisanko, Wasilewski, Falkiewicz, Jakubczak, Szczepański

Bramki dla KS-u zdobyli: Bijaczewski[2], Gołębiewski, Jakubczak, Pisanko[2], Falkiewicz[2], Wasilewski, Cyprysiak

II liga

Wynik, jaki był do przerwy (2:1) nie wskazywał na tak wysoką przegraną zawodników ze Skórzewa. Zabrakło zaangażowania i pewności u niektórych zawodników. A, że przeciwnik potrafi grać w piłkę to żadne pojedyncze zrywy naszych zawodników nie wystarczyły. Tylko mądrą grą zespołową nasi zawodnicy mogli doprowadzić do wyrównanego meczu – tego zdecydowanie zabrakło.

Orlik Kaźmierz – KS Canarinhos Skórzewo   7:1

Kluj, Szuba, Sutherland, Tajdel, Kurpiewski, Krasowski, Tórz, Narożny, Koska, Anioła

Bramkę dla KS-u zdobył: Tajdel

III liga

Bardzo ambitna gra zespołu ze Skórzewa spowodowała, że pomimo porażki zawodnicy śmiało mogli schodzić z boiska z podniesionym czołem. Prym w zespole wiedli Wystup i Witek. Pewnym punktem zespołu okazała się także bramkarz – Piechowiak. Pozostali zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości. Czasami zabrakło dokładności, czasami szczęścia, czasami po prostu umiejętności. To wszystko można jednak poprawić mądrym podejściem do treningów.

Korona Zakrzewo – KS Canarinhos Skórzewo 7:3

Piechowiak, Mizera, Misiak, Witak, Wystup, Kitajczuk, Kufel, Umiński

Bramki dla KS-u zdobyli: Witek, Wystup

Mariusz Matouszek & Angel

Udana druga kolejka rocznika 2008

2017-09-09

Duże emocje przyniosły sobotnie rozgrywki Orlików E2. W pierwszej lidze młodzi zawodnicy ze Skórzewa rywalizowali z AP Reissa, w drugiej lidze z KS Sokołem Pniewy, a w trzeciej w derbach z Koroną Zakrzewo.

I liga

Mecz rozpoczął się od stosunkowo szybko straconej bramki. Błąd w wyprowadzeniu piłki z autu został bezlitośnie wykorzystany przez gości. Gdy było już 0:2 wydawało się, że mecz jest już w pełni pod kontrolą zawodników AP Reissa. Na szczęście dzięki brawurowej akcji Pisanko prawym skrzydłem i podaniu do Kurpiewskiego, który dopełnił formalności udało się złapać kontakt z przeciwnikiem. Po przerwie kolejny cios od gości na 1:3. Później nastąpił najlepszy okres gry zawodników ze Skórzewa. Zepchnęli oni przeciwników do defensywy, co zaowocowało zdobyciem 2 bramek i wyrównaniem wyniku na 3:3. Wydawało się, że jeśli wpadnie jeszcze bramka to na pewno uczynią to zawodnicy gospodarzy. Niestety ponownie przytrafił się błąd w wyprowadzeniu piłki, który kosztował bramkę. Kolejna stracona bramka to efekt huraganowych ataków drużyny ze Skórzewa.

KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa   3:5

Kluj (bramkarz), Wasilewski, Pajączkowski, Falkiewicz, Koska, Kaliszan, Bijaczewski, Cyprysiak, Kurpiewski, Pisanko

Bramki dla KS-u zdobyli: Kurpiewski, Kaliszan[2]

II liga

W odróżnieniu od pierwszego meczu, ten rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Ładne uderzenie z dystansu Krasowskiego zamieniło się w bramkę. Pierwsze minuty to także dobra i składna gra zespołu ze Skórzewa. Niestety po ok. 10 minutach do głosu doszli goście, którzy najpierw wyrównali, a później wyszli na prowadzenie. A mogło być jeszcze gorzej, ponieważ Piechowiak wykazał się dwoma bardzo dobrymi interwencjami – najpierw z rzutu wolnego, a następnie z rzutu karnego. W pierwszej odsłonie bardzo ważną bramkę dla gospodarzy zdobył jeszcze Tajdel. Mecz był bardzo wyrównany, każdy zespół miał swoje szanse. Canarinhos musiało gonić wynik z rezultatu 2:3. Dzięki bramce Szuby zrobiło się 3:3, następnie piękne uderzenie z dystansu Krasowskiego i bramka Jakubczaka zaowocowały zwycięstwem 5:3.

KS Canarinhos Skórzewo – Sokół Pniewy   5:3

Piechowiak (bramkarz), Szuba, Sutherland, Tajdel, Jakubczak, Krasowski, Szczepański, Wystup, Narożny, Mizera

Bramki dla KS-u zdobyli: Krasowski[2], Tajdel, Szyba, Jakuczak

III liga

Derby tradycyjnie zaowocowały wielkimi emocjami i niepewnym rezultatem do ostatnich sekund. Do przerwy 2:2 pomimo tego, że na początku to zawodnicy ze Skórzewa objęli prowadzenie 2:0. Druga połowa to ponownie wyjście na prowadzenie zespołu Canarinhos. Po akcji duetu Gołębiewski – Anioła, ten drugi wykorzystał pewnie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Niestety zbyt duże rozluźnienie gospodarzy spowodowało, że już następna akcja przyniosła ponownie remis. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem miała miejsce ostatnia warta odnotowania akcja tego meczu. Ponownie akcja Gołębiewski-Anioła przesądza o losach meczu. Po bardzo trudnym meczu Canarinhos wygrywa derby! Warto odnotować, ze bardzo udany debiut w zespole miał Szymon Kosiński (rocznik 2009). Pomimo młodszego wieku pokazał on wysokie umiejętności i bardzo duże zaangażowanie. Gratulujemy!

KS Canarinhos Skórzewo – Korona Zakrzewo   4:3

Grali: M.Gołębiewski (bramkarz), Kwiatkowski, Misiak, Umiński, Tórz, D.Gołębiewski, Kitajczuk, Anioła, Kosiński, Wojciechowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Gołębiewski[2], Anioła[2]

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników grających w miniony weekend w lidze WZPN. Wykazali się oni nie tylko sporymi umiejętnościami oraz zaangażowaniem, ale także i wiarą w zmianę rezultatu i grą do ostatniego gwizdka sędziego.
Dziękujemy kibicom za obecność i doping – tego dnia nikt na trybunach nie mógł się nudzić!

Inauguracja sezonu rocznika 2008

2017-09-03

Weekend 2-3.09.2017 był długo wyczekiwanym momentem przez młodych zawodników Canarinhos. Wtedy to zainaugurowali rozgrywki ligi WZPN, gdzie zgłoszone zostały aż 3 drużyny w roczniku 2008.

sobota, 02.09.2017r.
   Mecz źle rozpoczął się dla zawodników ze Skórzewa. Bardzo szybko i w prosty sposób stracili oni pierwszą bramkę. Na szczęście na odpowiedź Falkiewicza nie trzeba było długo czekać. Kiedy po strzale Kaliszana zespół Canarinhos wyszedł na prowadzenie wydawało się, że wszystko wraca do normy. Niestety, proste błędy w grze defensywnej całego zespołu, plus nieskuteczność pod bramką przeciwnika zdecydowały o porażce zespołu Canarinhos. A szkoda, bo przeciwnik był jak najbardziej w zasięgu. Brakowało koncentracji w obronie i spokojnej gry – kilku zawodników wyraźnie nie wytrzymało emocjonalnie.

Poznaniak Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   6:3

Bramki dla KS-u zdobyli: (Falkiewicz, Kaliszan, Bijaczewski

niedziela, 03.09.2017r.
   Mecz, podobnie jak sobotni, rozpoczął się od straty bramki przez drużynę Skórzewa. Na szczęście ponownie na odpowiedź zawodników Canarinhos nie trzeba było długo czekać. Po solowej akcji i mocnym uderzeniu z prawej strony boiska Tajdel doprowadził do wyrównania. Była to jego pierwsza bramka w oficjalnym meczu KS-u. Podobnej sztuki dokonali Krasowski, Cyprysiak i Anioła – gratulujemy! Mecz poza pierwszymi minutami był kontrolowany przez podopiecznych trenera Matouszka, a i zwycięstwo w pełni zasłużone po ambitnej i większymi momentami mądrej grze zawodników ze Skórzewa.

Warta Sieraków - KS Canarinhos Skórzewo   3:9

Bramki dla KS-u zdobyli: Tajdel, Krasowski[2], Gołębiewski[3], Piechowiak, Cyprysiak, Anioła

Podsumowanie obozu rocznika 2008

2017-08-26

Powoli zbliża się koniec obozu w Policach. Czas zatem na małe podsumowanie, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

W obozie wzięło udział 27 zawodników. Zespół odbył 13 jednostek treningowych, w tym rozegrał 5 sparingów. Ponadto regularnie zawodnicy uczęszczali na basen oraz brali udział w zajęciach wieczornych (prezentacja ustawienia, zachowań piłkarzy, quiz wiedzy o piłce nożnej). Dodatkowym urozmaiceniem były zajęcia zumby prowadzone przez trenerkę Weronikę.
   Wspólna integracja, zabawa ale i ciężka praca - tak w skrócie można podsumować, na pewno udany obóz w Policach.
Szczególnie pozdrowienia dla Radka Koski, który nieszczęśliwie skręcił kostkę przed obozem i pomimo przyjazdu do Polic, nie był w stanie uczestniczyć w zajęciach.