Seniorzy

Dobra passa seniorów

2017-10-07

Po słabym początku, seniorzy Canarinhos zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe Inter Zdrój. Od początku sezonu w zawodników Skórzewa nic się nie zmienia. Można powiedzieć, że w każdym meczu mają przewagę w posiadaniu piłki, w kreowaniu gry w sytuacjach podbramkowych.

Pewna wygrana w kolejnym meczu, bardzo dobra gra w defensywie oraz znakomita postawa juniorów sprawia, że Canarinhos wchodzą na dobrą drogę. Zimny prysznic w meczu z bardzo przeciętnym Wąsowem sprawił, że do składu wskoczyło więcej juniorów i oni plus kilku doświadczonych zawodników tworzą zgrany zespół. Warto dodać, że w zespole Canarinhos od pierwszej minuty wybiegli na boisko 18-letni Kurcewicz i Myszczyszyn oraz 17-letni Przygodzki i Żuraszek w drugiej części meczu, a Kryger, który ma 15 lat zagrał pełne 90 minut i był pełnowartościowym zawodnikiem.
   Mamy nadzieję, że passa będzie trwać i już w kolejną sobotę gracze Canarinhos odnotują kolejne zwycięstwo.

Wojciech Rybarczyk & Angel

Inter Zdrój - KS Canarinhos Skórzewo   0:3 (0:1)

KS wystąpił w składzie:
Głuchy, Wysoczański, Przygodzki, Banasiak, Majewski - Kryger, Myszczyszyn, Promiński, Bednarski, Kurcewicz, Baranowski / Grali również: Żuraszek, Danielewicz

Canarinhos pomaga! Gramy Razem dla Asi!

2017-10-02

Po informacji o kontuzji naszej wychowanki - Joanny Węcławek i potrzebie zgromadzenia pieniędzy na rehabilitację, KS Canarinhos Skórzewo, z inicjatywy kierownika Wojciecha Rybarczyka, przyłączył się do tej akcji. Jak się okazuje, po kilku telefonach, nie tylko w Skórzewie, będą pomagać, bo prócz osób prywatnych wiele klubów chce lub już przekazało koszulki i inne gadżety na licytację.

Od niedzieli 1 października na allegro pod hasłem "Gramy Razem dla Asi" będą wystawiane koszulki z autografami zawodników, bluzy, piłki i inne rzeczy, które będą zlicytowane, a pieniądze przekazane na rehabilitację Asi. Dziś można powiedzieć, że nie tylko Canarinhos pomaga, można powiedzieć, że  pomaga cała Wielkopolska. Jednocześnie zapraszamy inne zespoły do przekazywania koszulek na licytację. Kontakt z kierownikiem drużyny seniorów - Wojciech Rybarczyk, tel: 692 047 823.
   Podziękowania dla osób, które już przekazały koszulki oraz dla Łukasza Duszczaka, który zarządza stroną peryferiafutbolu.pl

Pewne zwycięstwo seniorów

2017-09-30

Piłkarze Canarinhos po dobrym spotkaniu zainkasowali trzy punkty, a z trybun w Skórzewie wspierała ich liczna grupa fanatyków, która przez całe spotkanie dopingowała oraz przygotowała meczową oprawę.

Podopieczni trenera Kaliszana zagrali niezłe spotkanie, choć trzeba przyznać, że rywale z Mosiny nie postawili wysoko poprzeczki. Przed przerwą piłkę do siatki skierował kapitan Dłużniewski, który strzelił kąśliwe głową. Gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale kibice w Skórzewie w pierwszych 45 minutach więcej bramek nie ujrzeli.
   Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się wiele, mimo licznych zmian w szeregach Canarinhos. Zawodnicy KS-u kontrolowali wydarzenia na boisku, a dwa kolejne trafienia dołożył najbardziej doświadczony zawodnik KS-u, Duńczyk Jensen, który dwukrotnie głową trafił do bramki rywala.
   Tym samym trzy punkty zostały w Skórzewie i miejmy nadzieję, że liczna publiczność, który była na spotkaniu, przyjdzie również wspierać piłkarzy Canarinhos w następnym meczu.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo - KS 1920 Mosina   3:0 (1:0)

Bramki dla KS-u zdobyli: Dłużniewski, Jensen[2]

Trenerzy Canarinhos V-ce Mistrzami Polski!

2017-09-28

Wicemistrzostwo Polski zdobyła drużyna samorządowa Gminy Dopiewo w IX Mistrzostwach Polski Samorządowców w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały w dniach 23-24 września 2017r. w Zakopanem.

Warto dodać, że swój udział w tym sukcesie mieli trenerzy KS Canarinhos Skórzewo, Sławomir Kurpiewski i Mariusz Matouszek.
   Gratulujemy i miejmy nadzieję, że młodzi piłkarze wezmą przykład z nieco starszych trenerów.

Zmiany w zarządzie

2017-09-20

Informujemy, że z powodu rezygnacji jednego z Członków Zarządu, z dniem 06.09.2017r., na mocy uchwały nr 2/2017 Zarząd Klubu KS Canarinhos Skórzewo dokooptował na Członka Zarządu - Mariusza Matouszka. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Kolejna porażka seniorów

2017-09-17

Podopieczni trenera Kaliszana po słabym starcie w lidze pojechali do Wąsowa na mecz z tamtejszym LKS-em, licząc na pierwszy komplet punktów. Mimo, że gospodarze mieli już na koncie 7 oczek, a Canarinhos tylko 1 punkt, to nastroje były bojowe.

Niestety już w 4 minucie to gospodarze strzelili bramkę z rzutu karnego i wyszli na prowadzenie. Od tego momentu goście przejęli inicjatywę i co chwilę zagrażali bramce gospodarzy. Przewaga gości w posiadaniu piłki była ogromna, a gospodarze nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Jednak tego dnia gracze Canarinhos nie potrafili mocno strzelić na bramkę i marnowali dobre okazje. W 45 minucie po błędzie obrońcy sędzia dyktuje drugi rzut karny dla gospodarzy i na przerwę obydwa zespoły zeszły przy stanie 2:0 dla Wąsowa.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Goście mieli przewagę, ale byli nieskuteczni, a gospodarze dramatycznie się bronili licząc na przypadkowe akcje. W 62 minucie Bednarski strzelił bramkę kontaktową i tego dnia to było wszystko na co było stać zawodników Skórzewa. Stare powiedzenie mówi nie ważne jak grasz, ważne ile bramek strzelasz i w tym meczu wygrali gospodarze.

LZS Wąsowo  - KS Canarinhos Skórzewo   2:1 (2:0)

Głuchy, Bednarski, Dłużniewski, Kurcewicz, Myszczyszyn, Promiński, Pawlak, Ćwiertniak, Przygodzki, Banasiak, Baranowski / Grali również: Wlaźlak, Żuraszek

Bramkę dla KS-u zdobył: Bednarski

Punkt zdobyty w dziewiątkę!

2017-09-10

W trzecim meczu seniorzy Canarinhos gościli zespół z Wronczyna, który ma aspiracje do awansu. Skórzewiacy po dwóch przegranych meczach liczyli na zdobycz punktową.

Po dobrym początku spotkania w 21 minucie goście objęli prowadzenie. Michał Goliński (zawodnik z występami w ekstraklasie) dośrodkował, a głową napastnik gości strzelił bramkę. Canarinhos dalej walczyli i w 28 minucie Żuraszek doprowadził do remisu. Już sędzia miał kończyć pierwszą połowę, ale zawodnicy gości przeprowadzili ostatnią akcję w tej części gry i strzelili na 2:1.
   Po zmianie stron od początku gospodarze chcieli grać swoją piłkę, jednak w 52 minucie napastnik z Wronczyna z 16 metrów strzelił nie do obrony i było 1:3. Co gorsza w 75 minucie Bednarski musiał zejść z boiska po otrzymaniu dwóch żółtych kartek i sprawa się zrobiła nie ciekawa. Gospodarze mimo osłabienia nadal próbowali zdobyć bramkę i ta sztuka udała się w 81minucie, kiedy to Pawlak dobrze się odnalazł po rzucie wolnym i zdobył bramkę. Niestety już chwilę później Banasiak obejrzał czerwoną kartkę i gospodarze grali w dziewiątkę. Trudno uwierzyć, ale Canarinhos wyrównali za sprawą juniora - Myszczyszyna, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Dłużniewskim.

Tylko jeden punkt zdobyty, jednak z przebiegu meczu to goście mogą czuć niedosyt, a w Skórzewie można się cieszyć, że nadchodzi nowa fala juniorów, którzy teraz zdobywają doświadczenie.

KS Canarinhos Skórzewo - LZS Wronczyn   3:3 (1:2)

Głuchy, Bednarski, Dłużniewski, Banasiak, Myszczyszyn, Pawiński, Pawlak, Żuraszek, Majewski, Przygodzki, Baranowski / Grali również: Wysoczański, Adamczewski, Kurcewicz

Bramki dla KS-u zdobyli: Żuraszek, Pawlak, Myszczyszyn

Druga porażka seniorów

2017-09-02

W drugiej kolejce A-Klasy zawodnicy ze Skórzewa pojechali na mecz do Nowego Tomyśl. W swoim stylu Canarinhos rozpoczynają od prowadzenia po ładnym strzale Bednarskiego, jednak ponownie nie zdołali zdobyć nawet punktu.

W 32 minucie Żuraszek po indywidualnej akcji strzela na 2:0. Niestety kolejny raz taka przewaga zostaje roztrwoniona.Gospodarze w sześć minut zdobyli dwie bramki i na przerwę obydwie drużyny schodziły przy stanie 2:2. Po zmianie stron było kilka okazji do zmiany wyniku i uczynił to zawodnik gospodarzy, który z dystansu strzelił w samo okienko bramki Barczaka.

Po dwóch kolejkach podopieczni trenera Kaliszana nie zdobyli żadnego punktu, więc kibice Skórzewa czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

NAP Nowy Tomyśl - KS Canarinhos Skórzewo   3:2 (2:2)

Barczak, Dłużniewski, Wlaźlak, Majewski, Banasiak, Żuraszek, Promiński, Bednarski, Przygodzki, Baranowski, Kaczmarek / Grali również Pawlak, Wysoczański, Pawiński

Bramki dla KS-u zdobyli: Bednarski, Żuraszek

Na początek porażka seniorów

2017-08-27

Seniorzy Skórzewa rozpoczęli nowy sezon od porażki na własnym boisku. Twierdzy Skórzewo już nie ma, ale jest walka o najwyższe cele.

Beniaminek z Niepruszewa po pierwszym okazałym zwycięstwie był liderem. Warto dodać, że w zespole gości grają zwodnicy z przeszłością o wiele wyższą niż A-klasa. Premie meczowe i stypendia miesięczne to ewenement na tym poziomie rozgrywek. Grają jednak ludzie i do przerwy po bramkach Pawlaka i Kaczmarka Canarinhos prowadzili 2:0. Po zmianie stron NKS w 9 minut strzelił trzy bramki było 2:3. W 80 minucie Bednarski doprowadził do remisu, jednak chwilę później goście ponownie strzelili gola i trzy punkty pojechały do Niepruszewa.
   Niezłe spotkanie rozegrali podopieczni trenera Kaliszana, ale brak koncentracji nie pozwolił zdobyć nawet punktu.

KS Canarinhos Skórzewo - NKS Niepruszewo   3:4 (2:0)

Bramki dla KS-u zdobyli: Pawlak, Kaczmarek, Bednarski