Jesteśmy klubem sportowym, założonym w 1996 roku. Pomysł o założeniu klubu narodził się po przeczytaniu kilku informacji prasowych na temat, bardzo modnych wówczas uczniowskich klubach sportowych. Głośno mówiło się wtedy o wsparciu wszystkich UKS-sów przez specjalny program rządowy, który polegał na dostarczaniu do klubów sprzętu sportowego, organizowania szkoleń dla zarządów i trenerów.

Nasz klub wówczas wzbogacił się o sprzęt sportowy, który częściowo został przekazany na potrzeby miejscowej szkoły. Dodajmy, że z tego sprzętu (kosze, sprzęt rehabilitacyjny i inne) szkoła korzysta do dziś. Na nasze potrzeby zostawiliśmy tylko bramki do mini piłki nożnej.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy szkółką piłkarską, która rozwija się z roku na rok.

Skupiamy się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Wychowaliśmy już dwa „pokolenia” piłkarzy. Teraz czas na kolejne. Obecnie zajmujemy się dziećmi w przedziale wiekowym od 5 do 16 lat. Praca z nimi to wielka przyjemność. W naszym klubie trenuje ok. 200 zawodników, a do tego kilkudziesięciu chłopców poniżej 5 roku życia uczęszcza na zajęcia w przedszkolu, gdzie zajęcia prowadzi osoba z naszego klubu. Zajęcia prowadzą osoby z doświadczeniem piłkarskim, po kursie instruktora piłki nożnej.

Mamy do dyspozycji tylko jedno boisko piłkarskie, ale problemem większym, to sala sportowa, z której jesteśmy zmuszeni korzystać od listopada do marca, choć aktualnie korzystamy z hali w Skórzewie, Dąbrówce i Dopiewie, więc ten problem jest częściowo rozwiązany. 

Od kilku lat jesteśmy bardzo aktywni w środowisku sportowym w całej Polsce. Mamy kilka bardzo dobrych osiągnięć piłkarskich (patrz kalendarium). Do naszego klubu zgłasza się 40, 50 osób i z tych chłopców tworzymy dobry, solidny zespół. To ciężka praca, jednak sprawie nam wielką satysfakcję, a do tego wyniki osiągane na boisku są nagrodą dla wszystkich, którzy pracują na rzecz klubu.

Finansowo pomaga nam już od kilku lat Zarząd Gminy Dopiewo, który przekazuje, co rocznie dofinansowanie na naszą działalność. Dzięki temu nie musimy się wstydzić wyglądu naszych zawodników na różnych imprezach sportowych. Wszystkie grupy prezentują się bardzo okazale. Nasze boisko jest również w świetnym stanie, o czym świadczą opinie zespołów, które mają okazję tu grać. Dodajmy, że jeszcze kilka lat temu, kiedy klub stawiał swoje pierwsze kroki boisko było w fatalnym stanie, jednak teraz boiska w Skórzewie zazdroszczą nam inne kluby.

Zdecyduj się zatem na zajęcia poprawiające rozwój fizyczny swojego dziecka poprzez zabawę z piłką i sportową rywalizację z rówieśnikami z innych klubów, udział w turniejach piłkarskich. Zapisz je na profesjonalny trening piłki nożnej, prowadzony przez pełnych pasji i wyszkolonych trenerów, w klubie który z sukcesami reprezentuje Skórzewo i Gminę Dopiewo na boiskach naszego regionu, podczas rozgrywek ligowych, ale również  turniejach piłkarskich w kraju i zagranicą. Spędzamy wspólnie czas również w wakacje podczas obozów letnich i zimowych.

Jesteśmy Klubem Sportowym działającym non profit, prowadzonym przez ludzi, dla których piłka nożna i praca z młodymi piłkarzami jest pasją i pomysłem na życie.

SPONSORZY

© 2012 KS CANARINHOS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Liczba odwiedzin: 366538
projekt i wykonanie: DyalCom